Tömegesen dolgoznának itthonról külföldre a magyar informatikusok
Nem akarnak visszatérni az irodákba a hazai szakemberek, 93 százalékuk választja a távmunka valamelyik formáját, sokan fontolgatják a „virtuális kivándorlást”.
Nem akarnak visszatérni az irodákba a hazai szakemberek, 93 százalékuk választja a távmunka valamelyik formáját, sokan fontolgatják a „virtuális kivándorlást”.
Tucatnyinál is több cég hirdet néhány hónapos programozói tanfolyamot. Akkora a hiány informatikusokból Magyarországon, hogy az iskolák sorra szerződnek a különböző vállalatokkal, és közvetítik a frissen végzett fejlesztőket, akiknek akár 1 millió forintos tandíjat is kell fizetniük. Cserébe szerződésben rögzítik a kezdőfizetésüket, és egy évre röghöz is kötik őket. A remek üzleti lehetőséget nemrégiben az állam is felfedezte magának.
A magyarok többsége elutasítja az informatikusokkal kapcsolatos sztereotípiákat, a területen dolgozók szerintü(n)k humorosak, ápoltak és egyáltalán nem magányosak – derült ki a NetAcademia friss kutatásából. Mindezek és a vonzó fizetés ellenére mégis kevesen választják a szakmát, mert túlgondolják, hogy milyen kvalitásokra és energiabefektetésre van szükség az informatikussá váláshoz.
A tanévkezdés kapcsán a Qualysoft összegyűjtötte az IT-szektor legmagasabb fizetéssel kecsegtető szakmáit. Van egy rossz hírünk, ami egyúttal talán jó is: a legjobban fizető szakmákhoz nem kell egyetem – merthogy egyetemen nem lehet megtanulni őket.
Igazi sikertörténet zajlik a román IT-szektorban. Lenne mit tanulnunk a szomszédoktól, már csak azért is, mert a román siker egyik oka a magyar bénázás.