Győrfi Pál szerint nem terhelték túl a betegek az új fővárosi ügyeleti rendszert
Átlagosan 2-3 óránként esett be egy ember az ügyeletekre a fővárosban a keddi indulás utáni első három napban. Hétvégén pöröghet fel a dolog.
Átlagosan 2-3 óránként esett be egy ember az ügyeletekre a fővárosban a keddi indulás utáni első három napban. Hétvégén pöröghet fel a dolog.
Nem lesz ügyeleti pontja a mentőszolgálatnak a kerületben, az önkormányzat keresett megoldást a problémára.
Ősztől harmadával csökkenne a fővárosi ügyeletek száma, de az önkormányzatokkal még nem egyeztettek.
Az Országos Mentőszolgálatnál is belátták a dunakanyari térség sajátosságait.
Két olyan pomázi orvosról is tudni lehet, akik az új rendszerben már nem vállalják az ügyeletet.
Mindeddig hat megyében üzemelt az új ügyeleti rendszer. A most átállított három megyében is még a nyár folyamán vezették volna be az új rendszert, ám azt elhalasztották, mert nem állt rendelkezésre elegendő munkaerő a váltáshoz.
A Magyar Orvosi Kamara háziorvosi csoportjának vezetője abban bízik, hogy precedens értékű lesz az ítélet.
Az új ügyeleti rendszer induláskor még a háziorvosok helyett rezidensekkel kellett megoldani az ügyeleti ellátást, mostanra azonban az Országos Mentőszolgálat szerint 130-nál is több háziorvos jelentkezett Győr-Moson-Sopronban a feladat elvégzésére.
A panaszok alapján hibát követtek el az ügyeleten.
A szerződés megkötése nélkül is kötelező ügyeletet tartaniuk a háziorvosoknak - figyelmeztetett levelében a Győr-Moson-Sopron vármegyei tisztifőorvos. Hajdú-Biharban még arról volt szó, az ügyelet nem kötelező, azonban az NNK szükség esetén kijelölhet háziorvost.
Márciustól az országban három vármegyében működik majd az új ügyeleti rendszer, amit idővel az egész országban bevezetnek. Az indulás nem hozott átütő sikert az orvosok körében.