Ha ilyen eszközzel netezik, azonnal cserélje le
Súlyos sérülékenységet találtak a D-Link egyik hálózati eszközében, ráadásul a gyártó már nem is kiadni hozzá hibajavító frissítést.
Súlyos sérülékenységet találtak a D-Link egyik hálózati eszközében, ráadásul a gyártó már nem is kiadni hozzá hibajavító frissítést.
Súlyos biztonsági rés van több mint 60 000 D-Link márkájú hálózati adattároló eszközön (NAS), ráadásul nem ez az egyetlen rossz hír.
2029-ig mindhárom Németországban működő mobilszolgáltató kiveszi a kínai komponenseket a hálózati berendezéseiből. A német kormány szerint nincs semmi látnivaló, Peking azonban továbbra is hangsúlyozza: semmi bizonyíték arra, hogy veszélyes lenne a technológiájuk.
Egy botnet gyakorlatilag ledobta az atomot sokszázezer, általa megfertőzött hálózati berendezésre. Az érintett routerek között irodai és otthoni felhasználásra szánt útválasztók is vannak, és rengeteg a kérdőjel.
Olykor két dudás is megfér egy csárdában, vagy hackercsort egy routerben: ha valaki különösen balszerencsés, lehet, hogy a tudta nélkül több rosszindulatú fél is épp az ő eszközén végzi a kiberműveleteit.
Több Asus wifi-routert is sürgősen frissíteni kell, mert a támadók könnyedén kihasználhatják az azokban lévő sebezhetőségeket.
Rengeteg Asus router érdemel pár perc figyelmet, miután összesen kilenc biztonsági sebezhetőséget foltoz be egy frissen kiadott firmware-frissítés.
A legtöbb esetben mit sem törődnek a cégek a használtan értékesített routerek törlésével: sokszor úgy adják tovább azokat, ahogyan áramtalanították őket – derül ki az ESET kutatásából. Pedig ezzel komoly veszélynek teszik ki magukat és partnereiket is.