A tanárokat kirázta a hideg a HIT-től, de van, akinek fölcsillant a szeme
Információink szerint többen is ajánlkoztak az intézményeknél, hogy elkészítik a kötelező honvédelmi intézkedési tervet. Pénzért, természetesen.
Információink szerint többen is ajánlkoztak az intézményeknél, hogy elkészítik a kötelező honvédelmi intézkedési tervet. Pénzért, természetesen.
Egy magániskola vezetője áttanulmányozta az elhíresült honvédelmi intézkedési tervet, átgondolta, náluk hogyan lenne alkalmazható, és rájött, hogy sehogy.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szerint a terrorelhárítás és a rendőrség segítségével kellene intézkedési tervet készíteni az oktatási intézményeknek, ha tényleg ekkor a terrorveszély. Vekerdy Tamás pszichológus pedig úgy véli, hogy pusztán a kormány egyik kampányfogásáról van szó.
A HIT-ként rövidített terrorellenes intézkedési tervből ráadásul épp a legfontosabb nem derül ki a Népszava csütörtöki számában megjelent írás szerint. Mégpedig az, hogy hogyan élhet túl egy esetleges támadást a gyerek.
Önmagában nem lenne gond azzal, ha az iskolákat felkészítik arra, mit kell tenni terrortámadás esetén, a kormányzat lépés időzítése és indoklása azonban sok kérdést felvet. Például, hogy valóban a gyerekek érdekeit nézi, vagy a sajátját, hogy a félelem gerjesztésével a Fidesz jobban szerepeljen a választáson? A jogi aggályokat sem teheti zsebre a kormány.
A Népszava szerint a tagállamok számára nem kötelező NATO-előírásra hivatkozva militarizálná az iskolákat az Orbán-kormány.
Az intézményeknek is fel kell készülniük egy esetleges terrortámadásra.