Megduplázta Orbán Viktor a hit- és erkölcstanoktatásra fordítható költségvetési keretet
Azt nem tudni, hogy mi indokolta ezt a jelentős emelést.
Azt nem tudni, hogy mi indokolta ezt a jelentős emelést.
A Miniszterelnökséget vezető miniszter cáfolta azt a csütörtöki sajtóértesülést, amely szerint megszűnik a hit- és erkölcstan oktatása az iskolákban.
Általában szeretik a diákok az erkölcstant, igaz, többnyire azért, mert a tanárok nem tartják magukat a kerettantervhez, hanem a gyerekek érdeklődéséhez szabják az órát – derült ki a hvg.hu-nak nyilatkozó pedagógusok beszámolóiból. Mint mondják, a tanárok többnyire teret adnak a közös gondolkodásnak, vitának az órákon, emiatt lehetetlen is az előírt lexikális tudást bebifláztatni. Ebből pedig még lehetnek konfliktusok, amikor elindul az erkölcstanoktatást is ellenőrző szakfelügyelői rendszer.
A pedagógusok kedvező tapasztalatairól számolt be az új tantárgy, az erkölcstan oktatása kapcsán a köznevelésért felelős államtitkár, miután csütörtökön a fővárosban az ország több pontjáról érkező pedagógusokkal folytatott zártkörű megbeszélést.
A kötelezően választható hit- és erkölcstanoktatás jogi és anyagi vonzatait az államnak kell viselnie – jelentette ki a Magyarországi Református Egyház zsinatának lelkészi alelnöke a testület csütörtöki ülésén mondott beszédében.
Csökkenne az egy pedagógusra jutó tanulólétszám az idei költségvetéshez benyújtott módosító indítvány szerint, amely százmillió forintot csoportosítana át a hit- és erkölcstanoktatás kis létszámú csoportjainak.
Szeptembertől kötelező erkölcstant vagy hit- és erkölcstant tanul majd minden 1. és 5. évfolyamos diák - idézte fel közleményében az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet (OFI). Míg az erkölcstan oktatásának megszervezéséért és az ahhoz kapcsolódó tankönyvek biztosításáért az állam felel, addig a hit- és erkölcstan órák és a hittan tankönyveket az egyházak választják ki.
Közös levélben kér felvilágosítást a kormánytól a katolikus, a református és az evangélikus egyház a szeptembertől bevezetendő hit- és erkölcstanoktatás szervezésével és lebonyolításával kapcsolatos nyitott kérdésekről - közölte a Magyarországi Református Egyház kommunikációs szolgálata kedden.
A minisztérium közleménye szerint az új rendelkezés bevezetése előtt az egyházakkal folytatott hossza egyeztetést.
Külön lapon kell nyilatkoznia a szülőknek arról, hogy milyen vallás szerinti hit- és erkölcstanoktatásra kívánják járatni gyermekeiket, amennyiben nem a kötelező erkölcstanoktatást választják.
Megkezdte az előkészületeket a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) az állami általános iskolák 1. és 5. osztályában a következő tanévben bevezetendő, a kötelező erkölcstan helyett választható hit- és erkölcstan tantárgy megszervezésére - közölte Mohos Gábor, az MKPK titkára a testület tavaszi ülése után tartott sajtótájékoztatón, Budapesten.