Az Apple ötször annyit fizet a rendszerben talált hibákért, mint a Samsung
A legtöbb technológiai cég fenntart úgynevezett hibavadász programot, de közülük az Apple az, amelyik a legtöbb pénzt fizeti a feltárt biztonsági résekért.
A legtöbb technológiai cég fenntart úgynevezett hibavadász programot, de közülük az Apple az, amelyik a legtöbb pénzt fizeti a feltárt biztonsági résekért.
A rendszerben lévő hibát egy Jose Rodriguez nevű kiberbiztonsági kutató fedezte fel. Szerinte igen súlyos problémáról van szó, az Apple viszont alamizsnát küldött cserébe.
A Facebook egy külön közleményben jelezte, hogy két hibavadásznak is tekintélyes összeget fizetett egy-egy, a rendszerében talált hiba miatt.
Hibavadász programot indított a Sony, hogy kiderüljön, milyen sérülékenység lapul a PlayStation 4-ben és a PlayStation Netwörkben. A megtalált hibákért fizetni is fog a cég.
Igen komoly összeget fizetett annak az etikus hackernek az Apple, aki hét korábban nem ismert hibát is talált a gyártó szoftverében.
Az elmúlt évek legsúlyosabb kibertámadásai némi aprópénzért cserébe elkerülhetők lettek volna – így összegez kutatásában a HackerOne, amely szerint a hibavadász programok igenis kifizetődők.
Kiterjeszti hibavadász programját a Google, hogy – mint mondják – még biztonságosabb legyen az általuk támogatott ökoszisztéma.
Kiterjesztette hibavadász programját az Apple, a rendszer immár a Mac számítógépekben talált problémákat is komoly pénzzel honorálja.
Nem vádolható szűkmarkúsággal: több mint félmilliárd forintnak megfelelő összeget fizetett ki tavaly a Microsoft azoknak a biztonsági kutatóknak, akik sebezhetőségekre hívták fel a figyelmet. Idén még mélyebben fog a pénztárcába nyúlni a redmondi cég, és egy változásnak köszönhetően hamarabb megtörténhetnek a kifizetések.
Világszerte több országban is használnak már elektronikus rendszert a képviselő-választások és népszavazások lebonyolításához. Svájcban most arra biztatják az embereket, a tesztidőszak során próbálják meg feltörni a rendszert.
Mégsem marad köszönet nélkül a kis Grant Thompson, aki nem csak felfedezte, jelentette is az Apple rendszerében talált komoly szoftverhibát.
Súlyos sérülékenységekre bukkant egy hibavadász a Microsoft rendszerében, amiket kihasználva át tudta venni az irányítást egy belépési információkat tároló aldomain fölött. A Windows-gyártó ugyan kijavította a hibát, de csak hónapokkal később.