Új eszközt vet be a YouTube a dezinformáció ellen
A videók alatt látható megjegyzésekkel veszi fel a kesztyűt a YouTube az álhírekkel szemben. Kérdés, mennyire lesz ez hatékony a gyakorlatban.
A videók alatt látható megjegyzésekkel veszi fel a kesztyűt a YouTube az álhírekkel szemben. Kérdés, mennyire lesz ez hatékony a gyakorlatban.
Egyre jobban terjednek a valótlanságok a neten, ezek azonosításában lehet hasznos segítség a Google újdonsága, mely segít egy adott fotóról megállapítani, valóban azt mutatja-e, amit egyes helyeken állítanak róla.
Konkrétan utalt a brit Google vezére egy rádióműsorban, hogy ne bízzunk abban, amit a Google chatbotja, a Bard mond, és ellenőrizzük a kapott információkat a keresőben.
Az atombomba feltalálása óta a legjelentősebb technológia a mesterséges intelligencia, mely hamis információk és politikai propaganda terjesztésére is használható lehet – állítja a Google volt mérnöke, akit korábban azért rúgtak ki, mert arról beszélt, hogy a cég mesterséges intelligenciájának érzelmei lettek.
Sokak szerint a törvénymódosítás veszélyt jelenthet a szólásszabadságra.
Nagy port kavart a felhasználási feltételekbe bekerült új passzus, a cég most azt közölte: hibáról van szó és sosem volt ilyen szándékuk.
Egy amerikai kutatás szerint jelentősen kevesebb hamis – azaz bizonyítékkal nem alátámasztott, gyakran a bizonyítékoknak kifejezetten ellentmondó – információ kering az elnökválasztásról, mióta Donald Trumpot és álhírterjesztő szövetségeseit eltüntették az internetről.
Számot adott a Twitter arról, mennyire őrködött hatékonyan az idei amerikai elnökválasztás tisztasága fölött.
Az Instagram egy új funkciót élesített, amivel megmutathatjuk a rendszernek, mely posztok tartalmaznak hamis információt.