"Történelmi" megállapodás: véget érnek a görög megszorítások
A megállapodás révén erősödhet a bizalom a befektetőkben Görögország iránt annak tudatában, hogy a görög adósságállomány kordában tartható.
A megállapodás révén erősödhet a bizalom a befektetőkben Görögország iránt annak tudatában, hogy a görög adósságállomány kordában tartható.
Technikai értelemben újra recesszióba került a görög gazdaság, miután két egymást követő negyedévben csökkent a bruttó hazai termék (GDP).
Már minimális gazdasági növekedéssel számol Athén, eddig inkább az ellenkezőjét várták.
Diplomáciai, sőt jogi úton is követelni fogjuk Németországtól a kártérítést a második világháborús megszállás miatt - ezt hangsúlyozta Alekszisz Ciprasz miniszterelnök, amikor beszédet mondott egy náci mészárlás helyszínén.
A görög adóhivatal minden centért harcol.
Megkezdődött a görög parlamentben péntek hajnalban a plenáris ülés az uniós pénzügyi mentőcsomagról, de ott is folytatódott egyes képviselői csoportok taktikázása, hogy a témáról minél későbbre tolják a szavazást.
Elemzőket igencsak meglepő bejelentést tett a görög statisztikai hivatal csütörtökön: az ország gazdasága negyedéves és éves szinten is nőtt.
Az euróövezet pénzügyminiszterei pénteken ülnek össze, hogy döntsenek a Görögországnak nyújtandó segélycsomagról. Eközben a német kormány jelezte, hogy a megállapodás egyes pontjaival kapcsolatban kérdések vetődtek fel, ami azonban nem jelenti azt, hogy ne szavazná meg a segélycsomagot.
A hitelezők és Athén megállapodott az államháztartás célszámairól: Görögországnak a hazai össztermék (GDP) 0,5 százalékát elérő elsődleges – vagyis az adósságszolgálat nélkül számított – többletet kell elérnie 2016-ban, a rá következő évben pedig 1,75 százalékot. Idén legfeljebb 0,25 százalékos deficittel zárhat a görög államháztartás.
A dpa német hírügynökség kormányzati körökből származó értesülése szerint megkezdődnek a tárgyalások az állami tulajdon privatizálásáról.
Micsoda szégyen, hogy az adósságválságban fuldokló görögökkel ilyen szigorúan bánnak (elsősorban) a németek, hiszen fordított helyzetben, 1953-ban az athéni politikusok sokkal nagyvonalúbbak voltak az NSZK-val - háborognak hetek óta sokan az interneten.
Biztonsági problémák hátráltatják a görög kormány és a nemzetközi hitelezők közötti, a harmadik segélycsomagról szóló tárgyalások péntekre hirdetett megkezdését Athénban.