Több mint egyhavi drágulás után hirtelen zuhanórepülésbe kezdtek a gázárak
Három nap alatt 17 százalékos volt az árzuhanás.
Három nap alatt 17 százalékos volt az árzuhanás.
Modellezni szeretné a háztartások fogyasztását a lakossági gázszolgáltató, ezért több hónapon át tartó kutatássorozatot indított el a fogyasztási szokások megismerésére. A több ezer fogyasztónak kiküldött online kérdőív kísérőlevelében azt írták, hogy az MVM célja a lakossági gázárak csökkentése.
Talán megszűnnek az érthetetlenül magas összegű számlák.
A Magyar Tudományos Akadémia volt elnöke szerint nem lehet rezsicsökkentésnek nevezni, ha a piaci ár több mint hétszerese a gázszámla.
Amíg nem érzi úgy a kormány, hogy túlzásba esett a különleges gázkészlet vásárlásával, addig a cégek pénze bánja, amikor pedig majd elengedik az extra tartalékolási kötelezettséget, közpénzből fizethetik a veszteséget.
Miközben a gázárak egy éve változatlanok, a Központi Statisztikai Hivatal szerint a vezetékes gázért 33,5 százalékkal kevesebbet kell fizetni, mint egy éve. Ha a KSH a gáz esetében nem értékindexet számolna árindex helyett, majdnem 11 százalék lenne az infláció.
Továbbra is komoly fejfájást okoz a belga fogyasztóknak, de az államnak is, hogy miből lesz a téli fűtéshez szükséges energia, hogyan lehet majd kifizetni a rezsit, és hogyan nézzen ki az ország energiamixe. Továbbra is téma, hogy mi legyen az atomerőművekkel és a megújuló energiával. Mindeközben vannak különleges módszerek is: egy önkormányzat a lakosság bevonásával tárgyal a szolgáltatókkal.
A számlákon látható számítás még mindig a tavalyi augusztusi-szeptemberi rekordárat tartja irányadónak, ehhez képest számítja a magyar családok spórolását.
Eddig is voltak bajok a globális energiapiacon, az izraeli válság csak ront a helyzeten.
Orbán Viktor szerint azonban a stabilitás jobb, mint az ingadozás.
Van, aki jól is jár ezzel.
Rendületlenül csökken az orosz importgáz ára, de közben a hazai lakossági gáztarifák már egy éve be vannak betonozva, így a túlfogyasztók ebből semmit sem éreznek meg.