A Facebook állítja: 10 ezer emberből csak 5 találkozik gyűlöletbeszéddel
A Facebook egyik alelnöke, Guy Rosen szerint az elmúlt kilenc hónapban 50 százalékkal csökkentették a gyűlöletbeszédet tartalmazó bejegyzések elérését.
A Facebook egyik alelnöke, Guy Rosen szerint az elmúlt kilenc hónapban 50 százalékkal csökkentették a gyűlöletbeszédet tartalmazó bejegyzések elérését.
A közösségi oldal továbbra is csak ígérget, ahelyett, hogy cselekedne és kisöpörné a gyűlölködő, valamint kirekesztő tartalmakat a platformról – így összegezték a Facebook vezetőségével tartott online találkozót azok a szervezetek, melyek bojkottra szólítottak fel ellene.
Tucatnyi oldalt és személyt törölt a Facebook a platformról, ezzel vágva vissza a gyűlöletbeszéd terjedését az Egyesült Királyságban.
A Facebook új szabályzata kifejezetten tiltja, hogy a fehér felsőbbrendűség vagy más nacionalista eszmék terjedjenek az oldalon.
A többi közösségi oldal esetében is megelégelte, hogy nem elég hatékonyak a szélsőséges tartalmak eltávolításában.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) új kampányban népszerűsíti online jogsegélyszolgálatát, az Internet Hotline-t. A kampány gyakran használt emojikat mutat kétféle kontextusban: az egyikben jelentésük ártalmatlan, a másikban bántó, sértő, fenyegető.
A Facebooknál gyakorlatilag elismerték, hogy a közösségi médiába tartozó szolgáltatások, mint amilyen a Facebook is, nem feltétlen paradicsomi egyenlőséget idéznek elő. Sőt, rombolhatják is a demokratikus értékeket.
Huszonnégy órát ad a német törvényi szabályozás a közösségi szolgáltatásoknak arra, hogy letöröljék a gyűlöletbeszédnek minősülő bejegyzéseket. Különben jön a bírság, mégpedig akkora, hogy még a legnagyobb vállalatok is megérezzék.
Egyre több országnak lesz elege a közösségi oldalakon feszültséget keltő gyűlöletbeszédből. A Facebook reagál, folyamatosan veszi fel a moderátorokat/cenzorokat.
A Twitter hamburgi irodája elé a járdára sok olyan gyűlöletkeltő bejegyzést festettek, amelyek ellen nem tett semmit a közösségi oldal. Az ötletgazda el is árulta, mennyire veszik semmibe ezeket az undorító posztokat, annak ellenére is, hogy jelentik őket.
Németországban pénteken megszavazták azt a törvényt, ami alapján a közösségi oldal, ha nem távolít el egy kártékony tartalmat, például gyűlöletbeszédet tartalmazó kiírást, akkor akár 15 milliárd (!) forintnyi bírságot is fizethet. Bejegyzésenként.
Az internetes felületeken megjelent jogellenes gyűlöletbeszédet tartalmazó bejegyzések 94,5 százalékát távolították el a platformokról az elmúlt egy évben Magyarországon, ami a 24 vizsgált uniós tagállam közül a legmagasabb arányt jelenti – közölte az Európai Bizottság.