Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#fundamentalizmus

hvg360 HVG

Néhány feladattal kiszűrhető, kik vallanak szélsőséges nézeteket

Politikai, vallási vagy társadalmi meggyőződésükön túl a kognitív készségek tesztelésére használt bonyolultabb feladatokban nyújtott teljesítményük alapján is azonosítani lehet a szélsőséges nézeteket vallókat – állítják brit kutatók a Philosophical Transactions of the Royal Society B című folyóiratban közölt tanulmányukban.

Vélemény Tóth Csaba Tibor

Ki győzheti le az Iszlám Államot?

A terrorszervezet mintha minden mozdulatával azt üzenné, hogy az Egyesült Államok és szövetségesei küldjenek haderőt a térségbe. A Nyugat azonban nem ülhet föl a provokációnak, de azt sem teheti, amit eddig.

Vélemény Szelényi Zsuzsanna

Mi dolgunk van az Iszlám Állammal?

Az Iszlám Állam nevű dzsihádista terrorszervezet háborúja és politikája arra irányul, hogy felmutassa a fejlett világnak: az erőszak és a brutalitás eszköztárával hatalomra lehet jutni a 21. században. Gyűlölethadseregébe az egész világból toborozza katonáit, középkori módszerekkel gyilkol, és egy olyan erőszakos ideológia nevében beszél, amelyet a világ másfél milliárd muszlim lakója elutasít. Az Iszlám Állam elleni nemzetközi koalíció ennek az erőszakos hatalmi terjeszkedésnek akarja útját állni.

Vélemény Hont András

A franciaországi gyilkosságokra

Folytathatnánk a parafrázist tovább Batsányival, hogy tudniillik vigyázó szemetek Párizsra vessétek, de inkább mindenki magába nézzen, és ha nem tud értelmeset hozzáfűzni, akkor maradjon csöndben.

Világ MTI

XVI. Benedek: "halálos fenyegetés a vallási fundamentalizmus"

Halálos fenyegetésnek nevezte a vallási fundamentalizmust pénteken, libanoni látogatásának első napján a katolikus egyházfő, s a jelenség gyökeres felszámolására szólította fel a Közel-Keleten élő zsidókat, keresztényeket és muzulmánokat.

Publicisztika Papp László Tamás

A Király András-ügy és a saját csapda

A szélsőséges, fundamentalista, totalitárius eszmekör mániákusan keresi „a tökéletes" embertípust. Amely természetesen a valóságban nem létezik, hisz egy sokszínű, plurális társadalomban rengetegféle felfogása van a tökéletességnek (illetve az arra való törekvésnek.) Viszont követőit ez nem zavarja. Megkonstruálnak egy kizárólagos emberképet, csakhogy gyakran kiderül, hogy annak még ők – a mindenkori vallási, faji vagy osztályharcos élcsapat – sem tudnak megfelelni. Most épp a Jobbik sétált be ideológiájának kelepcéjébe.