Még saját pályájukon is csúnyán visszaestek a magyar egyetemek
Az egyetemi rangsorairól ismert THE a feltörekvő gazdaságok felsőoktatási intézményeit hasonlította össze, mindössze egy magyar egyetem tudott javítani tavalyi helyezésén.
Az egyetemi rangsorairól ismert THE a feltörekvő gazdaságok felsőoktatási intézményeit hasonlította össze, mindössze egy magyar egyetem tudott javítani tavalyi helyezésén.
Példátlanul magasra emelkedett a világ adósságállománya. A teher szűkíti a kormányok és a cégek mozgásterét, és tartósan fékezheti a gazdasági növekedést.
Lepipáljuk a cseheket, lengyelek, kínaiakat is. Alig vagyunk pénzügyileg sérülékenyek.
Pár évtized múlva akár 2 milliárddal is többen lehetünk a Földön, a növekvő embertömeg ellátása élelmiszerrel pedig mind nehezebb feladat elé állítja a világ országait. Mivel etessük az embereket? Bogarakkal, esetleg laboratóriumi körülmények között létrehozott élelmiszerrel? Netalán városi üvegházak szolgálják majd ki az élelmiszerigényünket? Vagy egyszerűen dobjunk ki kevesebb élelmiszert, így több marad a többieknek?
Oroszország kikerülhet a feltörekvő országok részvénypiacainak teljesítményét mutató MSCI indexből, ha Moszkva tőke és devizapiaci korlátozásokat vezet be – erre figyelmeztetett a globális indexszolgáltató szerdán.
Az amerikai központi bank fenntarthatatlan boomot exportált a feltörekvő országokba, akik ezt most alaposan megszenvedik.
Jelentősen, 3-ról 2,4 százalékra rontotta a 2013-as globális gazdasági növekedésről szóló előrejelzését a Világbank, amely azzal indokolta a lépést, hogy a fejlett országok a vártnál sokkal lassabban lábalnak ki a gazdasági válságból.
A Raiffeisen régiós hitelpiaci előrejelzése szerint a hitelezési aktivitás élénkülése éves szinten akár a 10...
A globális gazdasági kilátások bizonytalansága ellenére egyre több cég vezeti be papírjait a tőzsdére - derül ki az Ernst and Young szerdán ismertetett elemzéséből.
A Henkel éves közgyűlésén Kasper Rorsted, a cég igazgatóságának elnöke megerősítette a folyó üzleti évre, illetve a...
Miközben az elmúlt időben a világ leginkább a BRIC országok (Brazília, Oroszország, India és Kína) gazdasági felemelkedésétől volt hangos, a CIVETS országok (Kolumbia, Indonézia, Vietnám, Egyiptom, Törökország ás Dél-Afrika) csoportja viszont alig kapott figyelmet. Pedig a világgazdaság következő forrópontjai valószínűleg éppen ezek lesznek szerteágazó gazdaságukkal, gyorsan növekvő népességükkel, a viszonylag stabil politikai környezetükkel és gazdagodási képességükkel.
A feltörekvő országok lakói sokkal bizakodóbbak a gazdasági kibontakozást illetően, mint a fejlettebb államok polgárai - derül ki az Ipsos közvélemény-kutató intézet felméréséből, amit a január 26-30. között Davosban tartandó világgazdasági fórumra készített.