Szinte már követhetetlenné vált, hogyan változik az egyetemi felvételi rendszer
Jelentősen átalakul 2024-től az egyetemi felvételi rendszer.
Jelentősen átalakul 2024-től az egyetemi felvételi rendszer.
A kormány 2014-ben írta elő a felsőoktatási felvételinek azt a feltételét, hogy 2020-tól nyelvvizsga kell a bejutáshoz.
Elindult a felvételi eljárás.
2020-tól már csak legalább egy középfokú nyelvvizsgával lehetne jelentkezni a felsőoktatásba, de az ombudsman szerint ez a jelenlegi feltételek mellett alapjogokat sért.
Este nyolctól hirdetik ki az idei felsőoktatási felvételi ponthatárokat, már dübörög a Pont Ott Parti az Infoparkban. Tudta ön, hogy az ELTE után a Debreceni, majd a Szegedi Tudományegyetem a legnépszerűbb intézmény? A legtöbb jelentkező a gazdálkodási és menedzsment szakra szeretne bejutni.
Vasárnapig lehet jelentkezni a www.felvi.hu oldalon keresztül a szeptemberben induló alap-, mester- és osztatlan mesterképzésekre, valamint felsőoktatási szakképzésekre. A diákok összesen öt helyet jelölhetnek meg.
Ma lejár a felsőoktatási pótfelvételik jelentkezési határideje.
Több mint 106 ezren jelentkeztek a felsőoktatásba, közülük csaknem 74 ezren jutottak be. Szakképzésre 6 ezren, alapképzésre 47 ezren, osztatlan képzésre 6 ezren, mesterképzésére több mint 14 ezren nyertek felvételt.
Nyilvánosságra hozták a 2014-es felvételi jelentkezési adatait. Ezek szerint állami ösztöndíjas képzésre kicsit többen jelentkeztek, mint tavaly, a legnépszerűbb a gazdálkodási és menedzsment alapszak, a legnépszerűbb egyetem pedig az ELTE.
Az ombudsman annak ellenére fenntartja a felsőoktatási felvételi rendszer szabályozásával kapcsolatos megállapításait és ajánlásait, hogy azokkal a felsőoktatásért felelős államtitkár nem ért egyet - olvasható a Alapvető Jogok Biztosa Hivatalának csütörtöki, az MTI-hez eljuttatott közleményében.
Jövő szerdáig, július 10-ig módosíthatják - egyetlen alkalommal - a korábban megjelölt szakok sorrendjét a szeptemberben induló felsőoktatási képzésekre jelentkezők, ugyanaddig nyújthatják be a még hiányzó dokumentumaikat - közölte az Oktatási Hivatal (OH) és az Educatio Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft. pénteken az MTI-vel.
A felsőoktatást szabályozó törvények módosításainál figyelembe veszik az ombudsman idevágó jelentésének megállapításait és igyekeznek egyértelművé, kiszámíthatóvá tenni a fogyatékossággal élő hallgatók kedvezményeinek és mentességeinek körét és azok elbírálási módját - áll Klinghammer István felsőoktatásért felelős államtitkár levelében, amelyről az Alapvető Jogok Biztosának Hivatala tájékoztatta csütörtökön.