Európai IMF-et hozna létre az Európai Bizottság
2019 közepére állna össze az Euróövezeti Valutaalapról szóló javaslat.
2019 közepére állna össze az Euróövezeti Valutaalapról szóló javaslat.
Politikailag független európai valutaalappá kellene továbbfejleszteni az euróövezeti stabilitási mechanizmust a munkaadói szövetségeket tömörítő európai szervezet, a BusinessEurope szerint.
Egy Európai Valutaalap létesítésében látja a jelenlegi adósságválság megoldását egy osztrák közgazdász. Az Ausztriában tervezett alkotmányos "adósságfékkel" kapcsolatban fenntartásainak adott hangot az MTI-nek adott interjújában Stephan Schulmeister.
Az euróövezeti kormányok, eddig úgy tűnik, lelkesen fogadták a német kezdeményezést valamiféle Európai Pénzügyi Alap létrehozására. Wolfgang Schäuble német pénzügyminiszter hirdette meg a múlt hét végén: „nem olyan intézményt tervezünk, amely a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) versenyezne. Ám az euróövezet belső szerkezete számára szükségünk van olyan intézményre, amely rendelkezik az IMF tapasztalatával és hasonló végrehajtó erővel.”
Jean-Claude Juncker luxemburgi miniszterelnök is támogatóan nyilatkozott a pénzügyileg nehéz helyzetbe került euróövezeti országok megsegítésére hivatott Európai Valutaalap létrehozásának gondolatáról, miután kedden fogadta a hivatalos látogatáson a nagyhercegségben tartózkodó Angela Merkel német kancellárt.
A görögországi fizetési válság hatására Európai Valutaalap létrehozására kíván javaslatot tenni az Európai Bizottság, ehhez azonban szükséges a 16 euróövezeti ország egyetértése is – mondta hétfőn Brüsszelben Amadeu Altafaj Tardio, aki Olli Rehn pénzügyi EU-biztos szóvivője.
Új, nagy jelentőségű kezdeményezéseket tervez a német és a francia kormány az euróövezeten belüli gazdasági együttműködés és ellenőrzés erősítésére, és ennek egyik eleme lenne az "Európai Valutaalap" (EMF) létrehozása - írta magas rangú kormányilletékesekre hivatkozva a hétfői Financial Times.