Első fokon kizárták a DK-ból Leel-Őssy Gábort
Szokatlanul kisszámú és forró hangulatú taggyűlésen döntöttek a Gyurcsányt kritizáló párttag jövőjéről.
Szokatlanul kisszámú és forró hangulatú taggyűlésen döntöttek a Gyurcsányt kritizáló párttag jövőjéről.
Leel-Őssy Gábor DK-alapító politikus Gyurcsány Ferencet kritizálta a júniusi választási eredményért, ezután indult ellene eljárás “a párt egységét sértő” kijelentései miatt.
Erősen tiltakoznak a Corvinus Egyetemen Ádám Zoltán docens kirúgása miatt a kollégái. Az egyetem vezetése saját döntését jogszerűnek mondja, Ádám pedig nem gondolja, hogy a tiltakozások hatására visszavennék. A HVG-nek adott interjúban hosszan beszél a „botrányos vizsgáztatás" körülményeiről, arról, miért állt bele ebbe az egészbe, és mi történt a szabálytalansági eljárás során. Bár az egyetemvezetés politikai akcióval vádolja, Ádám ezt visszautasítja. Mik a tervei, mit gondol az egyetemi modellváltásról és az ország kilátásairól? Portréinterjú Ádám Zoltán közgazdásszal.
Gyurcsány Ferenc pártja nem tűr semmilyen együttműködést a kormánypárttal, elindították az etikai eljárást is dr. Tóth Ágnes ellen.
Először beszélt a Corvinus Egyetem lemondott rektora az intézmény vizsgabotrányáról, amely őt is érintette. Takáts Előd a Telexnek úgy értékelt, hogy igazából azért nincs is ügy, mert az etikai vizsgálatokban másodfokon már mindenkit – így őt is – felmentettek, amúgy pedig el kell különíteni “a jóhiszemű hibát az etikai vétségtől”. Ennél azonban súlyosabb az ügy, ráadásul a négyből még csak három etikai eljárás zárult le, de ebből kettő bírósági felülvizsgálata is zajlik.
A DK tudta nélkül egyeztetett egy tagjuk a Fidesszel Csepelen, emiatt a párt etikai eljárást indított. Az érintett, a rendszerváltás előtt és után is III/II-es kémelhárító tisztként dolgozó, majd az MSZP-t, az SZDSZ-t és a DK-t is megjárt Kál Károly azonban a hvg.hu-nak azt mondta, ő már három éve megszakította a kapcsolatát a DK-val, amúgy pedig magánprogramon találkozott a fideszes Németh Szilárddal két helyi iskolaigazgató ügyében.
Korábbi munkahelyére, a svájci Bázelben működő Nemzetközi Fizetések Bankjához tér vissza a Budapesti Corvinus Egyetem lemondott rektora. Takáts Előd július végi távozása után az egyetem nemzetközi pályázaton keres új rektort. A Corvinust megrázó tavaszi vizsgabotrány, amely után egy etikai vizsgálat Takáts szerepét is vizsgálta, közben még hullámokat vet.
Négy etikai eljárás is indult a Budapesti Corvinus Egyetemen egy diák protekciós, “személyre szabott” vizsgáztatása miatt, ebből kettő részletei váltak ismertté eddig. A harmadik az egyetem időközben lemondott rektorát, Takáts Elődöt érinti, akit első fokon elmarasztaltak, másodfokon felmentettek – tudta meg a hvg.hu. A negyedik vizsgálat egy másik egyetemi vezető ellen folyik.
Takáts Előd, a Budapesti Corvinus Egyetem rektorának csütörtökön bejelentett váratlan távozása összefügghet azzal a botránnyal, hogy egy hallgatónak elégtelent kellett volna kapnia, de a jelentős Mol-részesedéssel rendelkező családja nyomására a csak neki szervezett speciális vizsgával átment. Emiatt két egyetemi munkatárs ellen folyt etikai eljárás, amely első fokon megállapította a szabálytalanságot, amit a másodfokú eljárás is megerősített ugyan, mégis felmentéssel zárult.
A hallgató családja „érdemi Mol-részesedéssel rendelkezik”, a szülők pedig több alkalommal is igyekeztek nyomást gyakorolni az egyetem vezetőségére gyermekük érdekében.
Élesedik a zuglói előválasztási csata, az MSZP etikai eljárást kezdeményezett Hadházy ellen, a képviselő azonban nem fontolgat hasonló lépéseket.
Szerintük a Hadházy mellett kampányoló Magyar Kétfarkú Kutya Párt aktivistái nyíltan provokálták Tóth Csabát.