Tizenkét év fegyházra ítélték a férfit, aki a családtagjai segítségével, a börtönből szervezett unokázós csalásokat
Egy 16 éves rokonát is rávette, hogy segítsen neki.
Egy 16 éves rokonát is rávette, hogy segítsen neki.
Vajon mennyire lehet megbízni az igazságügyi szakértői véleményekben azok után, ha – első fokon – elítélik a szakma egyik meghatározó arcát? Ez az egyik legfontosabb kérdés a „Sófi-ügyben,” ahol azért ítélték el Sófi Gyulát, mert a vád szerint hamis szakvélemény készítésére próbálta rábírni munkatársát. Sófi Gyula a hvg360-nak adott interjúban azt mondta, ártatlan, és neki semmi pénzt nem érne meg, hogy feladja szakmai becsületét. Az ügyet robbantó Csernay Ákos pszichológus viszont azt mondja, számára teljesen egyértelmű volt a történet, és erkölcsi kötelessége volt jelezni a rendőrségnek. Ebben a cikkünkben közzétesszük mindkét interjút.
„Gyula, ezek nem a te barátaid” – vallomása szerint így reagált Csernay Ákos pszichológus, mikor főnöke, Sófi Gyula elé csúsztatott egy fecnit, rajta egy 1 vagy 2 milliós összeggel. A vád szerint arra akarták rábírni, hogy hamis szakvéleményt adjon egy kisfiúval kapcsolatban, akinek esetében ő teljesen biztos volt abban, hogy nem történt szexuális abúzus. A történtekről beszámolt hozzátartozóinak és egy rendőrnek is, de nem feljelentést tett. Miért? És békében van azzal, ahogy eljárt? A többi között erről kérdeztük Csernay Ákos pszichológust. A beszélgetésen jelen volt ügyvédje, Schalkház Éva is. (Az ügyben beszéltünk Sófi Gyula pszichiáterrel is, akit első fokon letöltendő börtönre ítélt a bíróság, de ő továbbra is ártatlannak vallja magát. A vele készült interjú elérhető ebben a cikkben is.)
Januárban első fokon letöltendő börtönbüntetésre ítélték az egyik legnevesebb hazai igazságügyi szakértőt, a Heim Pál Gyermekkórház pszichiátriai osztályának korábbi vezetőjét, Sófi Gyulát vesztegetés és hamis tanúzásra felhívás miatt. Az ügy lényege, hogy a vád szerint Sófi próbálta elérni egy kollégájánál, Csernay Ákosnál, hogy "valótlan tartalmú" szakvéleményt adjon egy kisfiút érintő szexuális abúzusról szóló ügyben. Sófi Gyula a hvg360-nak azt mondta, ártatlan, nem követte el, amivel vádolják, és elmegy a falig, hogy az igazát bizonyítsa. Arról is beszélt, a becsülete helyreállítható, de a karrierjét kerékbe törték. Sófi Gyula ügyvédjével, Jován Lászlóval együtt nyilatkozott. (Sófi Gyulán kívül beszéltünk Csernay Ákos pszichológussal is, a vele készült interjút beágyaztuk a cikkbe.)
Igyekezett mindenkivel jóban lenni, noha a Fidesz éveken át bojkottálta a műsorát. Később viszont annyira befolyásos lett az úszósportban, hogy még Orbán Viktor is megveregette a vállát. A Fenyő-gyilkosság miatt évekig összesúgtak a háta mögött, és ha nem zsarolják meg azok, akik egykor Portik Tamásnak dolgoztak, talán soha nem is derül ki a bűnözővel való titkos kapcsolata, ahogy kettejük közös titka sem. Az, hogy gyilkossági ügyben ítéltek el egy valaha komoly befolyással bíró embert, Magyarországon példa nélküli. Márpedig Gyárfás Tamással pontosan ez történt.
Agócs Jánost első fokon azért ítélték el, mert 30 millióért árulta tisztségét.
A támadó két társa felfüggesztett börtönbüntetést, illetve próbaidőt kapott.
A nyílt utcán szúrta mellkason áldozatát, akit csak az orvosok gyors beavatkozása mentett meg.
Okmányonként hatezer eurót kerestek az útlevéllel üzletelők. A vádlottak és védőik fellebbezést jelentettek be az ítélet ellen.
A férfi sehol nem tudott elhelyezkedni, ezért anyjával élt.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma erre a döntésre várt.
A Fővárosi Törvényszék döntése elsőfokú, egyelőre nem jogerős, Bigéék nyolc napig fellebbezhetnek ellene a Kúrián.