A végsőkig küzdeni akar a hatalomban maradásért a dél-koreai elnök
Jun Szogjol azt állítja, a hadiállapot bevezetését „jelképes lépésnek” szánta, amellyel fel akarta fedni az ellenzék arra irányuló cselszövését.
Jun Szogjol azt állítja, a hadiállapot bevezetését „jelképes lépésnek” szánta, amellyel fel akarta fedni az ellenzék arra irányuló cselszövését.
Felelősségéről még ezen a hétvégén szavazhat a parlament.
A vád szerint 8,3 milliárd forintnak megfelelő vont tüntetett el, de hatalmával is szívesen visszaélt. Már Ri Mjong Baknak már utódját is börtönbe vágták, szintén korrupció miatt.
Felmerült, hogy szükség lesz-e amerikai katonákra, ha Dél-Korea és Észak-Korea tényleg békét köt végre. A dél-koreai elnök szerint maradnak a katonák ebben az esetben is.
Az orosz elnök örül, hogy Észak- és Dél-Korea megpróbálja rendezni a viszonyát. Oroszország állítólag közös infrastrukturális és energetikai programokba is hajlandó beszállni harmadik országként.
Pak Gun Hje tíz évnél is többet kaphat, ha bűnösnek találják.
Dél-Korea volt államfője összesen 21 órán át volt az ügyészségi hivatalban. A leváltásához vezető botrány vége akár több mint tíz év börtön is lehet.
Dél-Korea gazdaságának példaképeként mutatta be Pak Gun Hje államfő Psy popénekest. Az elnök csütörtökön Szöulban politikusokkal tartott találkozóján a gyengülő dél-koreai gazdaság kreativitással való felélénkítéséről beszélt.
Megemelték a dél-koreai hadsereg készültségi szintjét az új elnök beiktatása előtt.
Az adóhatóságnak adja át a szöuli különleges ügyészség Ri Mjong Bak dél-koreai államfő fiának ügyét, míg az elnöki hivatal három tisztviselője ellen vádat emeltek az államfő tervezett rezidenciaépítésével kapcsolatos vizsgálat eredményeként.