Bloomberg-kommentár: Hogyan tanulták meg a populisták szeretni nemzetük ellenségeit?
Európában és máshol a szélsőjobboldali politika nagyon különbözik a múltban megismert extrém nacionalizmustól – írja a Bloomberg publicistája.
Európában és máshol a szélsőjobboldali politika nagyon különbözik a múltban megismert extrém nacionalizmustól – írja a Bloomberg publicistája.
Új eszközöket kell találniuk mindazoknak, akik elő akarják mozdítani a demokrácia ügyét. Ez különösen lényeges most, amikor a jogállam már nem csillog annyira fényesen a világban, írja az amerikai lap.
Az Európai Uniónak határozottabban fel kell lépnie az orosz elnök trójai falovai, Orbán és Vucsics ellen, írják tudósok a német lapban.
Magyarországon is aktuális a Netflix diktátorokról szóló dokusorozata, amely sorra veszi a szabályokat, amelyeket a történelem során a legtöbb diktátor ugyanúgy követett.
Kovács Zoltán szerint ezzel a Helsingin Sanomat nemcsak a miniszterelnököt, hanem a magyar embereket is megsértette.
A közép-európai népek évtizedek óta a tág értelemben vett Nyugatot választják, a szabadságot, az önrendelkezést és a demokráciát, nem pedig azt a dohos, illiberális keleti homályzónát, ahová Orbán évek óta vágyik. Vélemény.
Szervilis gesztusokat tesz a legbizarrabb keleti autokratáknak a magyar miniszterelnök. Ez csak azért nem vicces, mert közben nyugati partnereinket, ha úgy látja jónak, habozás nélkül küldi el melegebb égtájakra.
A hatalomból ötven éve kiszorított Hruscsovhoz hasonlóan több európai diktátor is élve úszta meg bukását, de szinte egyiküknek sem jutott békés öregkor – a HVG diktátormustrája az eheti számban.
Jennifer Lopez, Mariah Carey, Nelly Furtado, Sting, Beyoncé – sorolhatnánk azokat a popsztárokat, akik esetenként dollármilliókért dalolnak véreskezű diktátorok magánbulijain, a jogvédők legnagyobb felháborodása közepette. Vajon csak a pénzről szól a történet, vagy lehet jó oldala is a dolognak?
A világ legkeményebb diktátorai közé ékelődött be Orbán Viktor magyar miniszterelnök a Riporterek Határok Nélkül nemzetközi jogvédő szervezet 2013-as évet összefoglaló kampányfilmjében.
Mielőtt Reza Pahlavi iráni sah Egyiptomba menekült volna 1979-ben, nagyratörő építkezési kampányba fogott.
Wallace Harrison csaknem végig a Rockefeller-ház udvari építésze volt. Az 1930-as években benne volt a John D.