Fontos céges rendelkezést semmisített meg az Alkotmánybíróság
A kényszertörléssel kapcsolatos eljárás egy rendelkezését semmisítette meg az Ab.
A kényszertörléssel kapcsolatos eljárás egy rendelkezését semmisítette meg az Ab.
Úgy látszik, nem volt elég az éves kamarai tagdíjjal lehúzni a vállalkozókat, a Parragh László vezette kereskedelmi és iparkamarának (MKIK) a cégregisztrációs bevételekre is fájni kezdett a foga. A Világgazdaság számításai szerint ez évente 2-2,5 millliárd forintos pluszbevételt jelenthetne.
Több mint tízezer cég szűnt meg az idén a második negyedévben, ami az előző ciklus rekordját is megdöntötte. A specialisták szerint viszont jó jel, hogy egyre kevesebb az olyan cég, mely úgy megy tönkre, hogy kifizetetlen számlákat hagy maga után. Azonban hiába indult növekedésnek a gazdaság, a cégstatisztikából még a válság látszik inkább – derül ki az Opten céginformációs szolgáltató féléves jelentéséből.
Február óta 3000 fölött van a havonta megszűnő cégek száma, a mögöttünk álló időszak minden idők háromhavi rekordját hozta. „Ha ez az ütem fennmarad, idén akár 40 ezer céget is törölhetnek a nyilvántartásból” – véli Tóth Tamás, az adatokat közzétevő Opten céginformációs szolgáltató ügyvezetője.
Csalás gyanúja miatt indított nyomozást ismeretlen tettes ellen a rendőrség egy cégnyilvántartást ígérő levél ügyében – közölték pénteken. A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara vállalkozóktól kapott jelzések alapján csütörtökön tett feljelentést az V. kerületi rendőrkapitányságon.
A bt.-k rontottak a statisztikán.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerint nincs semmiféle probléma a hitelesnek tartott nyilvános cégadatokkal. Sok cég és egy cégadatbázisokat kezelő, abból élő szolgáltató szerint viszont nagyon is van. Utóbbiak állítják, ha nem teszik ezt rendbe, hiteltelenné válhat az egész cégnyilvántartási rendszer. A hivatalos szervek mossák kezüket, és közben előkerül a "közhitelesség megdönthető vélelme” is.
Szabó Máté ombudsman szerint a cégnyilvánosságról, a bírósági cégeljárásról és a végelszámolásról szóló törvény egyes módosításai veszélyeztethetik az ügyvédi védelemhez és a képviselethez való hozzáférést, az eljárási jogi eszközök egyenlőségét és az ügyvédek félelem- és befolyásmentes munkáját, mert a törvény nem ad lehetőséget az ügyvédi tevékenységgel szembeni kifogások körülményeinek mérlegelésére, de előírja az automatikus pénzbírságot.
Félmilliós bírságra is számíthatnak azok a cégnyilvántartásban szereplő, kettős könyvvitelt vezető cégeknek, amelyek a számviteli törvény szerinti beszámolót elektronikus úton május 31-ig nem küldik meg a céginformációs szolgálat részére a kormányzati portálon keresztül - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kedden az MTI-vel.
A magyar cégnyilvántartás világszínvonalú, mert olyan széles körben és olyan gazdagon tartalmaz információkat, hogy azon meg sem szabadna lepődni, hogy magánszemélyi adóazonosító számok feltűnnek benne. Vagy mégis?