Nagyon pörögnek az építőipari cégek, de sok a behajthatatlan tartozás
Nagyon erős évet zárt az építőipar, de az ágazat jövőjét tekintve sok a bizonytalanság.
Nagyon erős évet zárt az építőipar, de az ágazat jövőjét tekintve sok a bizonytalanság.
Az Altera Nyrt. április 3-án terjesztette elő követelései teljesítésére a felszámolási eljárás megindítása iránti kérelmet. A Kecskeméti Törvényszék ma tájékoztatta a lakosságot az eljárás megindításáról. A kecskeméti székhelyű telekomcég nem tudta határidőre teljesíteni az általa forgalomba hozott kötvények tőketörlesztését és kamatfizetését, emiatt több milliárd forint hitelezői tartozása van.
Február óta 3000 fölött van a havonta megszűnő cégek száma, a mögöttünk álló időszak minden idők háromhavi rekordját hozta. „Ha ez az ütem fennmarad, idén akár 40 ezer céget is törölhetnek a nyilvántartásból” – véli Tóth Tamás, az adatokat közzétevő Opten céginformációs szolgáltató ügyvezetője.
Az idén szeptemberben éves összevetésben először mérséklődött a cégbedőlések száma a gazdasági válság 2008-as kitörése óta: ebben a hónapban 15 321 céget számoltak fel, az előző év hasonló időszakinál 33,8 százalékkal kevesebbet - derül ki a feketelista.hu gazdasági adatbázis keddi közleményéből.
Az év harmadik negyedévében 8511 cég szűnt meg Magyarországon, 32 százalékkal több, mint a megelőző év azonos időszakában - közölte az Opten céginformációs szolgáltató hétfőn. Az Opten szerint a következő hónapokban tovább csökken a gazdasági társaságok száma.
Az elmúlt egy évben, vagyis 2011. augusztus és ez év augusztusa között 28 százalékkal, 23 172-re nőtt azon cégek száma, amelyek ellen felszámolási eljárás indult - közölte a feketelista.hu internetes adatbázis.
A gazdasági válság kitörése óta évről évre nő a felszámolások száma, az elmúlt három év alatt a cégnyilvántartásban szereplő mintegy 600 ezer cég közül megközelítően ötvenezer jutott erre a sorsra. Míg 2009 szeptembere és 2010 szeptembere között 16 761 cég húzta le felszámolással a rolót, az ezt követő évben már 18 515; a felszámolások száma egyetlen esztendő alatt tíz százalékkal növekedett – közölte a feketelista.hu portál.
A kimagaslóan magas szeptemberi adat után októberben kevesebb, összesen 1413 cég ellen kezdeményeztek felszámolási eljárást Magyarországon - derül ki az Opten céginformációs szolgáltató pénteken, az MTI-nek elküldött közleményéből.