Robbanás ölt meg két embert egy amerikai csokoládégyárban
Az édességüzemben történt robbanás két embert megölt, többeket még keresnek a romok alatt.
Az édességüzemben történt robbanás két embert megölt, többeket még keresnek a romok alatt.
Az incidenst súlyosnak minősítették, több tucat mentő szabadította ki a bajba jutottakat.
A lecitint szójababból vonják ki, ezt az élelmiszer-adalékot a csokoládé emulgeálószereként használják, hogy a terméknek megfelelő viszkozitást, sűrűséget adjanak.
A Berry Callebaut gyárába került adalékanyag volt szennyezett. A vállalkozás saját vizsgálatai is igazolták, hogy a Magyarországról kiszállított tétel szennyezett volt, ezért leállította a lecitin gyártását.
A hivatal szerint más vállalkozásokhoz nem jutott a problémás adalékanyagból.
Csak derékig ért a massza, de nem tudtak kimászni.
Az édességet vakmerő és egyben trükkös tolvajok lovasították meg Ausztriában, a gyártó tiroli üzeméből.
Abszurdnak és elfogadhatatlannak tartják az olasz Pernigotti édességgyártót birtokló török Toksöz döntését, miszerint hazaviszi a szinte olasz nemzeti jelképnek számító csokik gyártását. A miniszterelnökhelyettes Luigi di Maio szerint a miniszterelnök magához kéreti majd őket.
Szűkszavú sajtóközleményből derült ki, hogy egy újabb nagy múltú, belga csokoládét gyártó cég került 100 százalékos külföldi tulajdonba. Ezúttal az 1976-ben, Liege-ben alapított Gallerről van szó.
A világ egyik leghíresebb csokoládégyára arra keres jelentkezőket, hogy édességeket kóstoljanak. Olaszországban. És még fizetnek is érte.
Több mint 7 milliárdot terveztek adni a Bátonyterenyén építendő csokigyár építésére, de végül "csak" 3,3 milliárd forinttal segítik a beruházást. A gyár 2019 végén kezdi meg működését.
Felgyorsítja a kormány annak a csokoládégyárnak az engedélyezési ügyeit, amelyet a háború elől Magyarországra menekülő Bassam Ghraoui szíriai üzletember épít Hatvanban.