Tavaly is Magyarországon találta a legtöbb szabálytalanságot az uniós csalásellenes hivatal, az OLAF
Az EU Csalás Elleni Hivatala nyilvánosságra hozta éves jelentését, amiben két negatív listát is vezet Magyarország.
Az EU Csalás Elleni Hivatala nyilvánosságra hozta éves jelentését, amiben két negatív listát is vezet Magyarország.
Összesen hat jogszabályt hirdettek ki.
Neelie Kroes a vádak szerint már nem volt uniós biztos, mégis segített abban, hogy az Uber vezetői uniós tisztviselőkkel találkozhassanak.
A jelentésben oknyomozó cikkekre hivatkozva róják fel a miniszterelnöknek, hogy újraosztotta a mezőgazdasági vagyont a belső körének.
A megvalósult találkozóról közleményt adott ki a legfőbb ügyész hivatala. A két szervezet jó munkakapcsolatban áll, írták.
Az ügyészség szóvivője megerősítette, hogy tervben van a találkozó a két fél között. A téma: az uniós pénzek felhasználása.
Az EU Csalás Elleni Hivatala is arra jutott, hogy elherdálták az uniós támogatást, és semmilyen érdemi munkát nem végeztek a Híd a munka világába program keretében. Büntetőeljárás indítását javasolták.
Trócsányi szerint nem áll szándékunkban, nincs napirendben, és egyébként is, a vonatkozó javaslat több szempontból is aggályos.
Több mint 270 vizsgálatot zárt le tavaly az Európai Unió csalás elleni hivatala (OLAF), amely ezek alapján nagyjából 630 millió euró visszafizettetésére tett javaslatot. Magyarország dobogós volt a tagállamok között, 13 üggyel. Azt a listát viszont magasan vezetjük, hogy mennyi támogatás visszatartását vagy visszafizetését javasolta a hivatal.
Az ötlet onnan jön, hogy az amerikai segélyszervezeteknél hűtlen kezelést találtak.
Vizsgálatot indított az Európai Unió csalás elleni hivatala Kovács Béla jobbikos európai parlamenti képviselő valamint Szegedi Csanád ellen, aki az előző ciklusban volt a Jobbik EP-képviselője – tudta meg az Origo. A hírportál szerint alkalmazottakkal és látogatókkal kapcsolatos visszaélésekkel, csalással gyanúsítják őket.