Rengeteg, főleg az LMBTQ-közösségről és a színes bőrűekről szóló könyvet tiltottak be az amerikai iskolákban
A republikánus vezetésű államokban évről évre egyre szigorúbban cenzúrázzák a diákok tananyagát.
A republikánus vezetésű államokban évről évre egyre szigorúbban cenzúrázzák a diákok tananyagát.
A milliárdos már bánja, hogy engedett a nyomásnak.
A Google videóplatformjának nincs normális alternatívája Oroszországban.
A kínai kormány keze nyoma is érezhető a Kling nevű mesterséges intelligencia működésén, a szabályozása azonban egy kiskapuval kijátszható.
Eddig szavakban, most tettekben is harcba száll a szerinte háborúpárti híreket terjesztő médiumokkal a kormány. Persze csak akkor, ha Nyugatról jön a „métely”.
A legnagyobb VPN-szolgáltatók alkalmazásait törölte az Apple az iPhone-ok appáruházából, az orosz médiafelügyelet kérését követően. Az egyik szolgáltató keményen beleállt a cégbe emiatt.
Bár hivatalosan nem érhető el a ChatGPT Kínában, egy kis trükközéssel mégis lehet használni. Ennek azonban hamarosan vége.
A Haaretz munkatársát két évvel ezelőtt berendelték és közölték vele, hogy ha nem engedi el a témát, akkor közelebbről is megismerkedhet a titkosszolgálat hírhedt vallatószobáival.
A színész arról is beszélt, anyaként borzalmas érzés megélnie, hogy az ő vélt vagy valós politikai hovatartozása arra is hatással lehet, hogyan viszonyulnak a lányához, Tarján Zsófiához, a Honeybeast zenekar énekesnőjéhez.
A színész azt állítja, nem igaz, amit a polgármester mond, és úgy véli, igenis a politikai véleménye miatt nem léphetett fel Ócsán.
Az energiaitalos társaság mögött álló Barabás testvérpár személyiségi jogok megsértése miatt indított pert a kiadója ellen, mert a magazin megírta, hogy nagyon gazdagok.
Főleg aktivisták használták az állami megfigyelés és a cenzúra megkerülésére az Apple AirDrop szolgáltatását fájlcserére, de a módszer a jelek szerint többé nem biztonságos: egy állami intézet ugyanis állítja, talált egy módszert, amivel visszafejthető több adat is.