Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#bucsai_mészárlás

Itthon Bábel Vilmos

Bucsa polgármestere a hvg.hu-nak: „Az a szerencse, hogy Isten csak egy ilyen agresszív szomszédot adott nekünk”

A ferencvárosi önkormányzat meghívására rövid időre Budapestre látogatott az ukrajnai Bucsa polgármestere. Bucsa nevét április elején ismerhette meg a szélesebb közvélemény, miután az orosz fegyveres erők elhagyták a Kijevhez közeli megszállt kisvárost, és fény derült azokra a borzalmakra, amiket az ott tartózkodásuk alatt elkövettek. Anatolij Fedoruk, Bucsa polgármestere is a városban volt a tömegmészárlások idején, a hvg.hu-nak adott interjúban pedig többek között a traumákról, a magyar kormány Ukrajnához való viszonyáról és a továbblépésről is beszélt.

Nagyítás hvg.hu

Száz nap, amely ismét megmutatta, hogy létezik földi pokol, ha van olyan, aki előidézi

Száz napja indított inváziót Oroszország Ukrajna ellen. Míg a háború kezdetén az oroszok célja egész Ukrajna elfoglalása és Volodimir Zelenszkij elnök, illetve a kormány megbuktatása volt, mára a harcok az ország keleti régiójára összpontosulnak. Nagyítás képgalériánk az agresszió okozta drámát igyekszik megmutatni – amennyire ez így lehetséges.

Világ hvg.hu

„Szabaduljatok meg tőlük” – bizonyítékokat gyűjtött a New York Times arról, hogyan végeztek ki orosz katonák bucsai férfiakat

Először visszaverték az ukrán területvédelmi erők az orosz támadást Bucsában, pár nappal később viszont az oroszok visszatértek és akkor már nem kegyelmeztek. A The New York Times tényfeltáró riportja lépésről lépésre mutatja be, hogyan terelték a kivégzőhelyre a már fegyvertelen, hátrakötözött kezű foglyokat az orosz katonák.