Rádióhullámokkal működő fegyverrendszert fejleszt a brit kormány
Az RFDEW-fegyverrendszer rádióhullámok kisugárzásával károsítja az ellenséges járművek kritikus fontosságú elektronikai részegységeit.
Az RFDEW-fegyverrendszer rádióhullámok kisugárzásával károsítja az ellenséges járművek kritikus fontosságú elektronikai részegységeit.
A támadás célja az lehetett, hogy azonosítsák azokat a személyeket, akik anyagi helyzetük miatt pénzzel együttműködésre bírhatók.
A brit védelmi minisztérium tájékoztatása szerint a műveletben Typhoon harci repülőgépek vettek részt.
Óriási erőket vetettek be az orosz megszállók Avdiivkánál, és a veszteséglistájuk is tetemes az ukrán hadsereg és a brit hírszerzés szerint.
A fekete-tengeri orosz flotta a Szevasztopolt ért támadások után visszahúzódott Novorosszijszk környékére.
Eddig más verziót hallottunk a történtekről.
A ZAPAD, azaz Nyugat névre hallgató rendezvény inkább amolyan látványos seregszemlének számított, semmint valódi hadgyakorlatnak.
Harcok zajlanak a folyó torkolatában található szigetekért is, az orosz hadvezetés számára pedig komoly dilemmát jelent, hogy az itteni, vagy az ukrán ellentámadás fő csapásirányának számító, keletebbre található területeken védekező csapatait erősítse-e meg a rendelkezésére álló tartalékokkal.
Hiába hajtanak végre napi 100 bevetést is, a mozgásterük az oroszok által ellenőrzött területekre korlátozódik az erős ukrán légvédelem miatt.
A politikus belefáradt, hogy három telefonnal az ágya mellett alszik.
Kijev csapatai Bahmut körzetében törnek előre.
A hadvezetés a küszöbön álló ukrán ellentámadásra igyekszik felkészülni, ám a tartalékképzést nagyban nehezíti, hogy minden rendelkezésükre álló erőt a Bahmut körül keletkezett rések betömésére kell felhasználniuk.