100 országban csapott le egy új vírus, most nagyon oda kell figyelni
Új kártevőcsaládot fedeztek fel az NSFOCUS kiberbiztonsági kutatói: a Gorilla egy másik botnet, a Mirai forráskódjából csent el ezt-azt, és rendkívül aktív.
Új kártevőcsaládot fedeztek fel az NSFOCUS kiberbiztonsági kutatói: a Gorilla egy másik botnet, a Mirai forráskódjából csent el ezt-azt, és rendkívül aktív.
Amerikában és Európában is akcióba lendültek a bűnüldöző szervek, hogy a web egyes részeit megbénító botnet-hálózatokat számoljanak fel. A műveletek sikeresek voltak, letartóztatásokra és szerverek lefoglalására is sor került.
Már egy éve elérhető egy javítás a TP-Link wifi routerének sebezhetőségéhez, sokan azonban még mindig nem frissítettek a wifi-hálózatot biztosító eszközóket. Pedig súlyos problémáról van szó.
Érdekes elmélet kapott szárnyra az elmúlt napokban, miszerint kiberbűnözők botnetet hoztak létre 3 millió okosfogkeféből, hogy ezek egyenként minimális, de összekapcsolva már jelentős kapacitását kihasználva indítsanak kibertámadást egy vállalat ellen.
Hatalmas károkat okozó botnet-hálózatot számolt fel egy nemzetközi akció során az FBI, az érintett gépeket is sikerrel ártalmatlanították.
Előre telepített kártevőket tartalmazhatnak egyes kínai set-top-boxok, amelyek egy nagyobb botnet-hálózathoz csatlakoznak, de a felhasználó adatait is ellophatják, és a csatlakoztatott hálózathoz is hozzáférhetnek.
A Glupteba nevű botnetet oroszországiak üzemeltették a Google szerint. Beperelték őket.
A vállalati hálózatok forgalmának 45 százalékát nem tudják azonosítani, az IT-ért felelős részleg sem igazán tudja, milyen alkalmazások futnak a rendszerben – állítja a Sophos kiberbiztosági cég.
Számtalan alkalommal írtunk már a különféle botnetekről.