Van egy apró jel, ami elég sokat elárul arról, mekkora gondban van Kína
Harminc év után váltottak inkább.
Harminc év után váltottak inkább.
Az exportra termelő iparágak még jól is teljesítettek, minden más viszont nagyon gyengén.
A leszakadókon csak az állam segíthet, és önmaguk.
A kormányfő és a nemzetgazdasági miniszter is felmelegítette az egy számjegyű, illetve 10 százalékos személyi jövedelemadót. Orbán leginkább "nullaszázalékos" szja-t szeretne, ám az adóparadicsomokat idéző kulcs komoly forrásoktól fosztaná meg a költségvetést. A fogyasztási típusú adók felé terelés magasan tartja az áfakulcsokat – a költségvetésbe elő kell teremteni a bevételeket –, ami viszont az áfacsalásoknak ágyaz meg. Ha azonban beindul a gazdasági növekedés, lehet tér az szja csökkentésére, ám még ebbe is beleszólhat sok tényező.
A GKI Gazdaságkutató megvizsgálta, hogy idén az első tíz hónapban mire mennyit költöttünk, hogy a "rezsiharc" aktuális állásáról is képet kaphassunk. Az intézet szerint a társadalmi csoportok eltérő kiadási szerkezete miatt a "rezsiköltség"-csökkentés közel harmada a lakosság 10 százalékánál éreztette hatását, míg az emelkedő árú élelmiszerek, gyógyszerek és élvezeti cikkek miatti többletkiadás a kevésbé tehetős rétegeket – a lakosság 80 százaléka – jobban sújtja.
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) várakozásai szerint a kormány lakossági terhek mérséklését szolgáló intézkedéseinek eredményeként folytatódni fog a kiskereskedelmi forgalom és a belső fogyasztás mértékének növekedése.
Az új kínai vezetés rendkívül gyors és drasztikus eszközökkel igyekszik elérni, hogy az export helyett a belső fogyasztás pörgesse a világ második legnagyobb gazdaságát. A több évtizede tartó kínai gazdasági csoda így véget érhet, a gazdaságpolitikai irányváltás okozta "mellékhatások" ugyanakkor Délkelet-Ázsia egyes gazdaságait komolyan hazavághatják, a jelenleg gyengélkedő Európáról nem is beszélve.
Habár hosszútávon borzasztóan káros, és a magyar energiabiztonságot, valamint növekedési kilátásainkat nagymértékben veszélyezteti a rezsicsökkentés, ugyanakkor számos olyan célt ér el vele a kormányzat, amit szeretne. Például növelheti a belső fogyasztást.
A lakossági hiteltartozások miatt alacsony a lakosság fogyasztása és stagnál a kiskereskedelem forgalom - értékelte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM), az MTI által megkérdezett elemző és a kereskedelmi szövetség a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) csütörtökön publikált adatait.
A kiskereskedelmi értékesítés volumene 2011 szeptemberében és az év első kilenc hónapjában is az előző év azonos időszakának szintjén maradt - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) csütörtökön.
A lakosság nagy része hiteltörlesztésre fordítja a megtakarított pénzét - derül ki az Aviva Életbiztosító kutatásából.
A várakozásokat meghaladó mértékben emelkedett a kiskereskedelmi forgalom szeptemberben, és a harmadik negyedév egészében is hazánkban.