160 km/h-val csapódott egy vonat az atomhulladéknak, így mutatták meg, hogy biztonságos a tároló – videó
Az 1984-es Operation Smash Hit nevű projekt az eddigi leglátványosabb bizonyítéka annak, mennyire biztonságosak az atomhulladék-tárolók.
Az 1984-es Operation Smash Hit nevű projekt az eddigi leglátványosabb bizonyítéka annak, mennyire biztonságosak az atomhulladék-tárolók.
A városvezetés fenyegetőzik, de egyelőre a tüntetők nyertek.
Még az idén megtelik Bátaapátiban a Nemzeti Radioaktívhulladék-tároló (NRHT) 2012-ben átadott első földalatti kamrája, a már elkészült második kamrát 2017-ben helyezik üzembe a - közölte a Radioaktív Hulladékokat Kezelő (RHK) Kft.
Az atomhulladékot senki nem tudja hova tenni, a japán kormány most azon gondolkozik, hogy a tengerfenék alá dugnák el.
A Bátaapátiban épülő nukleáris hulladéklerakó tendereit eddig rendre a Közgép nyerte, most a legújabb közbeszerzés-király, a miniszterelnök vejéhez is köthető West Hungária Bau folytathatja az építést.
Heves indulatok között ért véget a Pécs közelébe tervezett atomtemetőről rendezett fórum csütörtökön. Mint kiderült, Bodán kívül más helyszín is szóba jöhet, bár csak a Nyugat-Mecsekben kutatnak, a Paks2 miatt szükségessé váló többletkapacitás és többletköltségek pedig még nincsenek betervezve a projektbe.
Igazi nemzeti együttműködés van kibontakozóban Pécsett, ahol a DK, az LMP, a Jobbik és jobboldali érzelmű civilek fogtak össze a nagyvárostól alig tíz kilométerre tervezett atomtemető ellen. A bodai létesítmény megvalósulása esetén igazi hungarikum lenne: sehol a világon nem tesznek magas aktivitású atomhulladékot százezres nagyváros szomszédságába.
Legalább is a magyar atomhulladék sorsát és kezelését meghatározó dokumentumban, amiről a Parlament a jövő héten szavaz - a dokumentum emellett azt is leszögezi, hogy "Az atomenergia alkalmazása során biztosítani kell, hogy ne jöhessen létre ellenőrizetlen és szabályozatlan nukleáris láncreakció."
A japán állam 700 millió eurót, vagyis átszámítva körülbelül 210 milliárd forintot különített el arra, hogy a fukusimai atomerőmű üzemeltetője, a Tepco helyett hulladéktárolót alakítson ki – írta szerdán egy japán újság. Az Aszahi Simbun című lap értesülése szerint a tárolóban nem véglegesen, csak középtávon, körülbelül harminc évre helyeznék el a sugárszennyezett anyagokat.
A mexikói szövetségi rendőrség lezárt pénteken Pachuca városában egy kórházat, ahol feltehetően hat sugárfertőzött beteg fekszik.
Az ukrán elnök jóváhagyta a nukleáris anyagok szállításáról kötött magyar–orosz–ukrán megállapodás ratifikációját, ez váltja fel az 1992-ben életbe lépett megállapodást, amely az Ukrajnán keresztül Oroszországba küldött magyar atomhulladék szállítását szabályozza. .
Újraindulnak a terepi munkálatok jövő év elején Boda térségében a Paksi Atomerőmű nagy radioaktivitású hulladékainak tárolására szolgáló létesítmény legoptimálisabb helyének megtalálására - jelentette be a Radioaktív Hulladékokat Kezelő Kft. ügyvezetője a baranyai Bodán szombaton.