Távoli galaxisokba is elkalauzol a Természettudományi Múzeumban megnyílt fotókiállítás
Száz lélegzetelállító képet mutatnak be az év legnagyobb asztrofotós eseményén.
Száz lélegzetelállító képet mutatnak be az év legnagyobb asztrofotós eseményén.
A brit Greenwichi Királyi Obszervatórium nemrég tette közzé „Az év asztrofotósa” verseny idei eredményeit, amelynek több kategóriájában győzedelmeskedtek magyar fotósok.
Majzik Lionel még március elején kapta lencsevégre a 12P/Pons-Brooks nevű üstököst, ami egyre közelebb kerül a Naphoz.
A kiszivárgott információk szerint nagyot léphet előre a Samsung a mobilfotózás terén: új csúcstelefonjával állítólag olyan asztrofotók is készíthetők majd, melyekre egyik eddigi mobil sem volt képes.
Oxigénben gazdag ködre bukkant egy asztrofotós a Skorpió csillagképben. A felfedezés igazi különlegességét az adja, hogy ezt a csillagképet rengetegszer vizsgálták már a tudósok, mégsem bukkantak rá a Phantom Stinger-ködre.
A The Hunt for Artemis című kép hónapokon keresztül készült, hogy tökéletes részletességgel és színhűséggel adja vissza, milyen a Hold valójában.
A ritka együttállás június 17. és 28. között volt látható. Majzik Lionel fényképén a Mars és a Szaturnusz is látszik.
Az űripari cég belezavart néhány asztrofotós munkájába.
A Nemzetközi Űrállomás alig 0,8 másodperc alatt vonult el a Hold előtt, ezt sikerült megörökítenie Hődör Gábornak. A vonulásról egy videót is készített.
Gianluca Masi egy tükörreflexes Canon fényképezőgéppel örökítette meg a Jupiter, a Vénusz, a Mars és a Szaturnusz együttállását.
A Napról és a repülőgépekről is lehet látványos felvételeket készíteni – hát még a kettőről együtt. Komka Péter elkapta a pillanatot.
Sebastian Voltmer asztrofotós a kertjéből kapta lencsevégre a Nemzetközi Űrállomást, épp akkor, amikor két űrhajós űrsétát tett.