Karsai Dániel pár napot kórházban volt, méltatlan helyzetek tömkelegét élte át
Mindegy hogy köz-, vagy magánellátás, az egészségügy mindenhol haldoklik – mondta Karsainak egy nővér.
Mindegy hogy köz-, vagy magánellátás, az egészségügy mindenhol haldoklik – mondta Karsainak egy nővér.
Hét szervezet közös közleményt adott ki az általuk "önkényvédelmi"-nek nevezett törvényjavaslatról, amelyben azt állítják, hogy ez egy újabb eszköz, amivel a kormány meg akarja félemlíteni és el akarja hallgattatni a kritikusait.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) és a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) álláspontja szerint alaptörvény-ellenes a kormány péntek este kihirdetett rendelete a sztrájkról.
A házelnöknek az lett sok, hogy Arató Gergely azt mondta, hogy Dobrev Klárának nem fog megremegni a keze, amikor kukába kell dobni az alkotmányt.
A főváros legértékesebb részein található bérlakások áron aluli értékesítését lehetővé tevő fideszes törvényt korábban Áder János köztársasági elnök sem írta alá. Az Alkotmánybíróság szerint a jogszabály öt ponton is ellentétes az Alaptörvénnyel, át kell írni.
Dolgoznak azon, hogy eljárást indítsanak a civil szervezeteket állami ellenőrzés alá helyező új jogszabály jogellenességének megállapítására.
A Fővárosi Törvényszék szerint Alaptörvény-ellenes az egyetemi autonómia korlátozása. A Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) ürügyén az egész új rendszer megsemmisítését kéri az Alkotmánybíróságtól, amelynek erről 90 napon belül kell döntenie.
Megkésve adott igazat az Alkotmánybíróság 56 ellenzéki képviselőnek. Ennek már csak szimbolikus jelentősége van, hiszen az alkotmányellenes döntést már rég végrehajtották.
Nem alkotmányellenesek a rémhírterjesztésre járvány idején vonatkozó szabályok, ugyanakkor csak olyan tény közlését fenyegetik büntetéssel, amelynek hamisságáról az elkövetőnek már az elkövetéskor tudnia kellett – mondta ki az Alkotmánybíróság szerdán közzétett határozatában.
1954-ben hozta meg egyhangú szavazással az Egyesült Államok Legfölső Bírósága a „Brown vs. Board of Education” elnevezésű híres döntését, amellyel alkotmányellenesnek nyilvánította és megtiltotta a faji elkülönítést (szegregációt) az oktatásban.
Alkotmányellenesnek minősítették az abortuszt tiltó 1953-as törvényt.
A kínai távközlési vállalat azért indított pert az Egyesült Államok szövetségi kormánya ellen, mert szerinte Washington alkotmányellenesen korlátozza üzleti tevékenységét.