Győri gyerekgyilkosság: Soron kívüli vizsgálatot indít az alapjogi biztos
Az ombudsman azért indított vizsgálatot, hogy kiderüljön, hibáztak, vagy mulasztottak-e a gyermekvédelmi szervek.
Az ombudsman azért indított vizsgálatot, hogy kiderüljön, hibáztak, vagy mulasztottak-e a gyermekvédelmi szervek.
Székely László felkérte az emberi erőforrások miniszterét, hogy – akár külön intézkedések kezdeményezésével – fordítson kiemelt figyelmet arra, ahogyan tárcája szervei a panasz- és közérdekű bejelentéseket kezelik.
A Magyar Posta minden esetben és automatikusan csak nagykorú tanú jelenlétében engedi átadni a postai könyvelt küldeményt a vak és gyengénlátó címzett számára. Székely László ombudsman szerint a gyakorlat sérti az egyenlő bánásmód követelményét.
Életveszélyes a tornaterem, a vécé az udvaron van, omlik a vakolat, itt-ott beszakadt a tető, alig működik a fűtés az 1959-ben épült intézményben.
A szülőnek joga van jelen lenni a kiskorú tanú kihallgatásán – hívja fel a figyelmet az alapvető jogok biztosa. Székely László szerint súlyos visszásságot okozott a rendőrség, amikor megfelelő jogalap nélkül állítottak elő és hallgattak ki tanúként egy 14 éves, enyhe értelmi fogyatékos gyermeket.
Tudomásul veszi a Cinema City az Alapvető Jogok Biztosának Hivatala által közölt ajánlást – jelezte közleményben a mozihálózat.
A mozgáskorlátozott ember azt sérelmezte, hogy neten nem tud venni fogyatékossággal élőknek nyújtott kedvezményes jegyet. Ez az ombudsman szerint is problémás.
Két év alatt több mint a kétszeresére ugrott az ombudsmanhoz intézett beadványok száma: 2014-ben havonta átlagosan 460 beadványt kapott a biztos hivatala, idén viszont már havi ezret.
Az Európai Unió alapjogi biztosához, Viviane Redinghez fordul a Demokratikus Koalíció (DK) az előzetes regisztráció tervezett bevezetése miatt.
A „magyarországi közelmúltbeli politikai fejleményekről" tartott vitát az Európai Parlament. Orbán Viktor az ország átfogó, nagyszerű megújításáról beszélt. Kövesse az eseményeket a hvg.hu-val!
Alig két hete marad a kormánynak arra, hogy meggyőzze az Európai Bizottságot arról, a főbíró és az adatvédelmi ombudsman idő előtti leváltása, az alaptörvény és az egyes sarkalatos törvények nem sértik az uniós irányelveket. Az európai uniós közjog egyik szakértője szerint minimális az esély a megegyezésre, ami hosszú jogvitát, akár pereskedést, súlyos bírságot hozhat. A kormány nincs könnyű helyzetben: eddig még nem volt példa arra, hogy az Európai Bizottság azt állítsa, egy tagállam törvényei az uniós Alapjogi Chartába ütköznek.