Külső nyomás alatt belső feszültséggel küzd az izraeli háborús kabinet
Egyre nyilvánvalóbbak az izraeli háborús kabineten belüli ellentétek a gázai háború céljait illetően, ami még esélytelenebbé teszi az átfogó rendezést.
Egyre nyilvánvalóbbak az izraeli háborús kabineten belüli ellentétek a gázai háború céljait illetően, ami még esélytelenebbé teszi az átfogó rendezést.
A Hamász alagútrendszerének teljes hossza meghaladhatja a 700 kilométert, és egyes becslések szerint a járatok 60-80 százaléka máig sértetlen.
Szivacsbombát, lépcsőjáró drónt, robbanó gélt, talán még gravitációmérést is bevethetnek az izraeliek, de embert próbáló feladat lesz megsemmisíteni, illetve használhatatlanná tenni a Hamász alagútjait.
A Hamász föld alatti kiterjedt járatrendszere óriási kihívást jelent az izraeli hadseregnek, ha az tényleg szárazföldi offenzívába kezd a rendkívül sűrűn lakott Gázai övezetben. A városi hadviselés amúgy is a hadseregek „rémálma”, és Gázában szinte kivitelezhetetlen a katonai célpontokat a polgáriaktól leválasztani. A Deutsche Welle riportja.
Több tucat földalatti járatot találtak az iraki Sinjar városát felszabadító kurd harcosok. Egyes alagutak több száz méter hosszúak, minden bejárata egy-egy házból indul, így a felszínről nem deríthető fel. A terroristák nem csak közlekedésre, hanem lőszerraktárként és lakóhelyként is használták.
Mindössze 90 ezer fontért (28,3 millió Ft) árverésre bocsátanak Délkelet-Angliában egy második világháborús alagútrendszert, amelyet hajdani tábori kórházként használtak.
Ismét bombázta a Gázai övezet és Egyiptom határán kiépített csempészalagút-rendszert reggel az izraeli légierő.