Felszámolás alatt a kínai ingatlanóriás, a világ legeladósodottabb cége
Január 29-ig kaptak haladékot, hogy meggyőzzék hitelezőiket, képesek lesznek kezelni 300 milliárdos adósságállományukat. Nem sikerült.
Január 29-ig kaptak haladékot, hogy meggyőzzék hitelezőiket, képesek lesznek kezelni 300 milliárdos adósságállományukat. Nem sikerült.
Megafenyegetésekről írt a Project Syndicate-en a "végzet közgazdásza".
Kemény landolást, vagyis globális recessziót prognosztizál a közgazdász, aki a Project Syndicate portálon fejtette ki nézeteit.
Mi a kockázata annak, hogy Magyarországot nem hívták meg a washingtoni demokráciacsúcsra? Erdogannak minden oka megvan aggódni a májusi választások miatt. A fejlődő világot adósságválság fenyegeti, Kína kölcsönökkel házal. Dalos György író, történész rangos kitüntetést vett át. Válogatás a világlapok írásaiból.
Idén elmozdult a mélypontról az olajipar Venezuelában, ahol az USA bojkottja miatt tavaly tízéves negatív rekordot produkáltak. Az ok: megegyeztek a kis olajkitermelő cégekkel és Iránnal.
Több mint száz neves közgazdász hívta fel a figyelmet arra, hogy a növekvő adósságteher veszélyes lehet.
Dollármilliárdok repkednek, de egyelőre nem tudni, hogy a koronavírus-járvány miatt kialakult válság közepette ki tud fizetni. A tárgyalásokat nehezíti, hogy most nemcsak országoknak vagy az IMF-nek tartoznak, hanem sok magánhitelezőnek is.
Bár hivatalosan egy hét múlva távozik az Európai Központi Bank éléről Mario Draghi, az euróövezeti jegybank igazgatótanácsának csütörtöki kamatdöntő ülése után már leginkább egy feladata maradt: hogy összepakoljon a Frankfurtban töltött viharos nyolc év után. Mi pedig mérleget vonunk egy olyan elnöki periódusról, amely a túlélést hozta az EU monetáris uniója számára.
Bár Brüsszelben tegnap faképnél hagyta a görögöket az IMF küldöttsége, a kormányzás összehangolásáért felelős görög államminiszter abban bízik, hogy június 18-ig sikerül megállapodni a nemzetközi hitelezőkkel.
Vizsgálóbizottság alakult a görög parlamentben az adósságválság felelőseinek megtalálására.
Az európai adósságválság a közgazdász szerint úgy oldható meg, hogy az államok vagyonadót vetnek ki és elinflálják a tartozásokat. A vagyonadó lehetőségét korábban már az IMF is felvetette, aztán ezt később hevesen cáfolták.
Németországban majdnem minden harmadik nagyváros súlyosan eladósodott az EY - korábbi nevén Ernst & Young - kedden ismertetett felmérése szerint.