Radikális adócsökkentés helyett adóemeléseket kaptunk Orbánéktól
Az Orbán-kabinet rácáfolt a választási ígéretre, és az adóemelés kormánya lett.
Az Orbán-kabinet rácáfolt a választási ígéretre, és az adóemelés kormánya lett.
A 2011-ben mért csökkenés után idén várhatóan 39 százalékra nő az adócentralizáció mértéke – tájékoztatta a Nemzetgazdasági Minisztérium a Világgazdaságot.
Jövőre 39,4 százalékra - két év alatt majdnem 1 százalékponttal - csökken az adócentralizáció, és emelkednek a reálbérek – jelentette ki Oszkó Péter pénzügyminiszter.
Az adócentralizáció az idei 39,8 százalékról, jövőre 39,5, 2013-ra pedig a GDP 37,5 százalékára csökken - derül ki a 2010-es költségvetéshez készített pénzügyminisztériumi összeállításból.
Magyarország akkor szerezheti vissza korábbi versenyképességi pozícióját, ha a jelenlegi, 40 százalékot alulról súroló adócentralizációs szintje 33-35 százalékra csökken, ami 2012-ben érhető el - Oszkó Péter pénzügyminiszter, aki szerint a vagyonadó parlamenti elfogadása a sikeres válságkezelés feltétele.
Magyarország akkor szerezheti vissza korábbi versenyképességi pozícióját, ha a jelenlegi, 40 százalékot alulról súroló adócentralizációs szintje 33-35 százalékra csökken, ami 2012-ben érhető el – közölte Oszkó Péter pénzügyminiszter, aki szerint a vagyonadó parlamenti elfogadása a sikeres válságkezelés feltétele.
Az idén az adóváltozások hatása semleges, hiszen a költségvetési szigorítások nyomán megtakarított összeg a bevételkiesés kompenzálására elegendő, jövőre viszont már a tervek szerint mérséklődik az adócentralizáció – közölte Oszkó Péter pénzügyminiszter, aki szerint Magyarország versenyképességét akkor lehet a környező országok szintjére felhozni, ha az adócentralizáció 33-34 százalékra csökken.