Levelet kapott a kirúgásáról? Lehet, hogy ennél sokkal nagyobb a baj
Kirúgásról szóló e-mailekkel próbálkoznak a támadók, de valójában „csak” egy adathalász levélről van szó.
Kirúgásról szóló e-mailekkel próbálkoznak a támadók, de valójában „csak” egy adathalász levélről van szó.
Egy, az orosz hírszerzéshez köthető hackercsoport az elmúlt napokban már több mint 100 szervezetnek küldött ki fertőzött e-maileket. Ha valaki kattint, azzal hatalmas veszélybe sodorhatja a céget vagy állami szervet, aminek dolgozik.
Bosszús bejegyzésben ecseteli egy felhasználó, hogyan lett egy adathalász átverés áldozata a Jófogáson, és került illetéktelen kezekbe minden banki adata. Csak azért úszta meg jelentős anyagi kár nélkül, mert a pénzintézet rendszerei észlelték a gyanús tevékenységet. Mutatjuk, mire kell nagyon figyelnie, ha nem szeretne áldozattá válni.
Adathalász módszerekkel próbálkoznak a rosszindulatú felek, a CrowdStrike nevében küldenek ki e-maileket. A cél lehet az érintett rendszerekhez történő hozzáférés, vagy a további károkozás is.
Az üzenetben egy link van, amely a csalók oldalára vezet.
Újabb átverős e-mail kezdett terjedni a napokban, melyekben ezúttal az OTP Bank ügyfeleit igyekeznek tőrbe csalni. Mutatjuk, milyen levél esetén legyen gyanakvó.
Az adathalász támadások újabb hullámára figyelmeztet a FoxPost, a csalók hamis linkekkel próbálják kinyerni a felhasználói adatokat.
Nincs megállás: újabb és újabb módszereket találnak a csalók arra, hogy megszerezzék a gyanútlan emberek érzékeny adatait. Ezúttal a Telekom jelezte az ügyfeleinek: legyenek résen.
Kifinomult módszerekkel csalja tőrbe áldozatait a StrelaStealer nevű kártevő, mely még a vírusvédelmet is képes megkerülni.
Legalább egy magyar szervezet rendszereibe is behatoltak a kínai hackerek egy olyan kampány során, melynek fókuszában a kormányzati intézmények voltak.
A Facebook-profilját is ellophatják annak, aki bedől az egyik adathalász átverésnek, amely figyelemfelkeltő bejegyzésekkel terjed.
6000 webhelyen több mint 100 ismert ruhamárka hamis webáruházát készítették el rosszindulatú felek. A gond ezekkel, hogy bár rendkívül hitelesnek tűnnek, gyakorlatilag sosem történik meg a rendelt termékek kiszállítása, de a megadott fizetési adatok is illetéktelen kezekbe kerülhetnek.