Hűt és fűt is a magyar feltaláló vízablaka
Gutai Mátyás kutatásai bizonyították, hogy különleges ablaktechnológiájával nem csak a fűtésszámlán lehet spórolni.
Gutai Mátyás kutatásai bizonyították, hogy különleges ablaktechnológiájával nem csak a fűtésszámlán lehet spórolni.
Ötvenmilliárdot szedtek ki ingatlanos cégeikből a Magyar Nemzeti Bank alapítványai. Minden bevételüket beleöntötték fekete lyukként működő vagyonkezelőjükbe, amely 2019 végén már 238 milliárdon ült.
Megszaladtak a felújítás költségei, mert menet közben derült ki, hogy az elektromos hálózatot meg a szigetelést is cserélni kell.
Átszervezik a jegybanki alapítványokat: mivel belső ellenőrzési rendszert vezetnek be, megszűnnek például a jegybanki alapítványi cégek felügyelőbizottságai is, egyes igazgatóságokat is felszámolnak, így például azt is, ahonnan Matolcsy György barátnője kapja egyik fizetését.
A víz kiegyenlíti a hőmérsékleti különbségeket, így egy ház fűtésére-hűtésére is alkalmas a magyar tervező szerint, aki Kecskeméten épített fel első vízházát. A szabadalommal védett megoldás többek között a japánok érdeklődését is felkeltette.
A világ első vízházát Kecskeméten mutatták be a szakmai érdeklődőknek. Az újszerű ház Gutai Mátyás építészmérnök találmányán alapul. Az Európai Unió támogatásával már korábban elkészült az épület, de most először tartottak olyan bemutatót, amelyen a külföldön elő feltaláló személyesen részt vett.