Terjeszkedik a felcsúti polgármester tokaj-hegyaljai birodalma: lett egy újabb borászata is, közvetlenül az után, hogy „szakmai befektetőként” a régió egyetlen ötcsillagos hotelére is rátette a kezét.
Grand Tokaj néven működik tovább a Tokaj Kereskedőház. A névváltoztatástól és az új logótól azt reméli a cégvezetés, hogy az segíteni fogja az állami vállalatnál három éve megkezdett minőségi átalakítást eredményre váltani.
Saját korábbi döntésének ellentmond az Alkotmánybíróság a földtörvényhez kötődő haszonbérleti szerződések ügyében. Ennek egyik következménye lehet akár az is, hogy az állam ráteszi a kezét az ország egyik legszebb, magánkézben lévő szőlőbirtokára.
A felvásárlási árakat már a nyár elején meghirdették, azok minőségtől függően differenciáltak, és magasabbak az elmúlt évitől. Ezek alapján a termelők időben eldönthetik, hogy a száraz, vagy a késői szüretelésű borok alapanyagának előállítása éri meg jobban nekik, a magasabb minőségű szőlőt magasabb felvásárlási árral díjazzák.
Tokaj-Hegyalján olyan történt, amire nem nagyon volt még példa: nem kapott származási igazolást a Tokaj Kereskedőház készülő aszúja. Így viszont bár jelentős mennyiségű aszú szőlőt vásárolt fel az állami cég, hozzá sem kezdhet az aszúbor érleléséhez. Az eredetetigazolást a borrégióban csak az állami cég nem kapta meg, de a hiba oka nem egyértelmű.
Tovább hömpölyög a kormány és a Fidesz számára egyre kínosabb brókerbotrány, esnek ki a csontvázak a minisztériumi bútorokból, közben a Quaestor régi/új vezérigazgatóját előzetesbe helyezték, vallott is, ügyvédje már hozná is ki. Eladták a Pöttyös Túró Rudit gyártó vállalat egyik gyárát, Matolcsy György áttételesen saját fiát felügyeli, Orbán Viktor vejének testvére pedig menekülőre fogta a NAV-tól – talán ez is jelent valamit. A fináncok rejtett olasz bortrezorra bukkantak, a Tokaj Kereskedőháznál pedig nagy elbocsátások várhatóak.
Április elsejével kezdődően kirúgja dolgozói negyedét a tízmilliárdos állami fejlesztési támogatásokra váró Tokaj Kereskedőház. Búcsúzóul azt is kérik az elbocsátott dolgozóktól, hogy írják alá: a válás közös megegyezéssel történt. Abszurd drámát írnak Tokaj-Hegyalján.
Tombor András, az állami kézben lévő Tokaj Kereskedőház felügyelőbizottsági elnöke bevásárolhatja magát a Mandinerbe - derült ki a Heti Válasz Tomborral készült interjújának előzeteséből.
A közmunka valódi alternatíváját nyújtja az a foglalkoztatási program, amit egy civil szervezet segítségével valósít meg egy cigány vállalkozó Olaszliszkán. Az üzleti vállalkozás fenntartható módon képes munkát adni a helyi cigányoknak, immáron közel száznak, aminek segítségével ki tudnak törni a napszámosi létből. Fercsák László cégvezető szerint az államnak is hasonló módon kellene hozzáállni a munkahelyteremtéshez.
Az új földtörvény megalkotásakor nemigen vette számításba senki a szőlőtermesztés sajátosságait, aminek az az eredménye, hogy van olyan passzus, amivel az egyetlen állami szőlész-borász cég elérheti, hogy az ölébe hulljon az ország egyik legszebb, magánkézben lévő szőlőbirtoka. Tokaj-Hegyalján a nagy nemzeti felemelkedési program mellett a borászok egy témán tanakodnak igazán: mi lesz a Hétszőlő birtokkal?
Az utóbbi évtizedek legradikálisabb döntését hozta meg a napokban a Tokaj-hegyaljai Borvidéki Hegyközségi Tanács (HT) azzal, hogy új alapokra helyezi az aszúkészítést. A drasztikus változtatásokhoz írt kottából az is kiolvasható, hogy mostantól csak egy fajta aszú lesz.