20 milliárd dollárért venné meg MrBeast a TikTok amerikai üzletágát
Egy befektetői csoport, élén a világ legismertebb YouTube-videósával 7821 milliárd forintnyi összeget gyűjtött össze, hogy megvegye a kínai ByteDance-től a TikTok amerikai piacát.
Egy befektetői csoport, élén a világ legismertebb YouTube-videósával 7821 milliárd forintnyi összeget gyűjtött össze, hogy megvegye a kínai ByteDance-től a TikTok amerikai piacát.
A TikTok betiltása miatt ügyeskedők lepték el az eBayt, akik olyan okostelefonokat árulnak, amelyekre már rá van telepítve a TikTok.
Váratlanul megnyíló piaci szegmenst láttak meg azonnal a TikTok amerikai leállításában a vetélytársak, és rá is erősítettek saját szolgáltatásuk hasonló funkcióira.
MrBeast összeállt egy techvállalkozóval és több befektetővel, hogy megvegyék a TikTok amerikai cégének 50 százalékát.
Az Egyesült Államokban, de világszerte is veszélyes precedenst teremthet, ami a Biden-kormányzat utolsó hétvégéjén történt. A TikTok elsötétítése mellett az is kérdéseket vet fel, ami a tiltás hozadéka lett. A megmentő szerepében Donald Trump tetszeleg – aki első elnöksége idején elkezdte pedzegetni a betiltást.
Egy teljes napot sem élt meg a TikTok elsötétítése az Egyesült Államokban. A szolgáltatást üzemeltető vállalat Donald Trump megválasztott elnöknek mond köszönetet, aki végül elég garanciával szolgált ahhoz, hogy reaktiválni merjék a videós appot.
Joe Biden kormányának vasárnap életbe lépett szabályozása nemcsak a TikTok működését lehetetlenítette el az Egyesült Államokban, hanem az ízig-vérig amerikai szuperhősős Marvel Snap kártyajáték is elérhetetlenné vált.
Megtörtént, ami korábban sokáig elképzelhetetlen volt: az amerikaiak már nem tudják használni a világ egyik legnépszerűbb alkalmazását, miután magyar idő szerint vasárnap hajnalban országszerte elsötétült a TikTok. Donald Trump megválasztott elnök szombaton 90 napos haladékot lebegtetett be, de még nincs döntési jogköre.
Az üggyel kapcsolatban várhatóan beiktatása után, már hétfőn bejelentést tesz.
Egyhangú döntést hozott a testület.
A Duolingo adatai szerint a tavalyi év azonos időszakához képest a napokban 216 százalékkal nőtt meg azon amerikai felhasználók száma, akik mandarinul kezdtek el tanulni.
Az Egyesült Államok kormánya szerint félő, hogy a TikTok-felhasználók adataira rálát a kínai állam is – ezért helyezték kilátásba a szolgáltatás teljes betiltását. Az amerikai felhasználók erre válaszul most tömegesen térnek át egy másik platformra. Mondjuk az is kínai: a letöltési lista élére ugrott a Xiaohongshu.