Figyelmeztet a Tigáz: csalók szednek pénzt a társaság nevében
Aki a gázszolgáltató nevében csönget, de nincs igazolványa és megbízólevele, az csaló.
Aki a gázszolgáltató nevében csönget, de nincs igazolványa és megbízólevele, az csaló.
Egy szingapúri cég svájci leánya 20 százalékos részesedést vállal a magyar hátterű MET Csoportban. A MET egyebek mellett a Tigáz tulajdonosa, Mészáros Lőrinccel közösen.
A svájci székhelyű MET csoport tulajdonába került a Tigáz, miután hivatalosan is lezárult a tranzakció.
Mióta ingyenes a szolgáltatás, nem kötött ilyen szerződést a földgázelosztó, az energiahivatal közbelépett.
Korábban a Tigáz Zrt.-t ugyanilyen jellegű jogsértés – a behajtási költségátalány jogsértő alkalmazása – miatt 100 millió forintra bírságolta a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH), és ezt a bírságot a bíróság első fokon jogszerűnek ítélte.
Jól lehet, nemrég a Tigáz is bejelentette, hogy visszaadja a lakossági szolgáltatói jogosítványát az energiahivatalnak, mindez nem jelenti azt, hogy a cég mostantól csak a hátát mutatná az eddigi fogyasztóinak.
Kivonul a lakossági gázpiacról a Tigáz is. Ezzel minden lakossági fogyasztó az államé lesz.
Már még nem döntöttek róla, hogy kiszáll-e a Tigáz is az egyetemes gázszolgáltatói piacról – írja a Világgazdaság pénteki száma. De olyan infójuk is van, hogy ha igen, akkor a tulajdonos ENI elvinné a benzinkútjait is.
Időről időre felröppen, hogy a kormány rezsiharcának következő állomásaként egyetemes szolgáltatókat venne az állam. A Tigáz mint az ország legnagyobb lakossági szolgáltatója, csütörtökön publikálta a 2014-es eredményeit. Az adatokból látható, hogy az államilag lefaragott gázárak mennyire teszik vonzóvá ezt az üzletágat.
Alekszej Miller, a Gazprom és Claudio Descalzi, az Eni vezérigazgatója közös egyezményt írt alá a gázellátási szerződések feltételeinek felülvizsgálatáról. A megállapodás szerint az ellátási árak csökkennek, valamint az árindexálásban is lényeges változás várható a piaci körülményekhez való teljes igazodás érdekében.
Három évig használt úgy áramot egyik telephelyén a Tigáz az E.ON elosztási területén, hogy azért nem fizetett.
A német RWE értékesíti a Tigázban meglévő kisebbségi részesedését, a többségi tulajdonos olasz ENI-nek – értesült a Népszabadság több független forrásból.