A NASA megtalálhatta az első olyan bolygót, ami a Tejútrendszeren kívül van
28 millió fényév távolságra található a Földtől az első olyan bolygó, amit a Tejútrendszeren kívül fedezett fel az emberiség.
28 millió fényév távolságra található a Földtől az első olyan bolygó, amit a Tejútrendszeren kívül fedezett fel az emberiség.
Úgy tűnik, hogy sikerült megtalálni a hiányzó láncszemet a csillagtömegű és a szupermasszív fekete lyukak között.
A Tejútrendszer vélhetően leghalványabb törpegalaxisát fedezte fel egy nemzetközi kutatócsoport a Hawaiion lévő Gemini obszervatórium óriástávcsövének segítségével.
Rengetegen élnek fényszennyezett környezetben, és nem is gondolnak arra, milyen elképesztő látványt vesz el tőlük ez a tény.
A Hortobágy fölötti égbolton fotózták le a Tejút fényes sávját.
Ha nem volna fényszennyezés, hihetetlen látványban lehetne részünk, ha felnéznénk derült időben az éjszakai égboltra. Egy asztrofotós éppen ezt a látványt mutatja meg.
A Tejútrendszer elméletileg egy masszív féregjáratnak (téridőhídnak) adhat otthont - véli egy nemzetközi kutatócsoport, amely teóriáját az Annals of Physics című tudományos folyóiratban tette közzé.
Rekordfényességű röntgenfelvillanást észleltek a Tejútrendszer középpontját uraló szupermasszív fekete lyuk, a Sagittarius A nevű objektum térségében amerikai és német csillagászok. A NASA röntgencsillagászati műholdja, a Chandra segítségével végzett megfigyelések közelebb vihetnek a fekete lyukak természetének és viselkedésének megértéséhez.
Török Tibor, kalocsai kertjéből örökítette meg az égboltot a nyári napforduló éjszakáján.
Első ízben sikerült a Tejútrendszerre tökéletesen hasonlító két galaxist felfedezniük a csillagászoknak.
A Tejutat fürkésző Európai Déli Obszervatórium (ESO) csillagászait meglepetésként érte, hogy nem találták a titokzatos sötét anyagot a Nap mellett ott, ahol a jelenleg elfogadott modell szerint lennie kellene.
Azt már megmutattuk, milyenek felettünk a csillagok a chilei Chajnantor-fennsíkról, de hogy lesz még olyan...