Távozik a Direkt36-tól Sáling Gergő alapító és ügyvezető igazgató
A Direkt36 ügyvezetői posztját szeptember elsejétől a másik alapító, a szervezet irányításában eddig is részt vevő Pethő András vette át.
A Direkt36 ügyvezetői posztját szeptember elsejétől a másik alapító, a szervezet irányításában eddig is részt vevő Pethő András vette át.
Az Origo volt vezérigazgatója, Vaszily Miklós lett a közmédiát működtető alap vezérigazgató-helyettese. Vaszily Origónál végzett korábbi tevékenysége ellentmondásos volt.
Kevesebb mint két hét alatt összejött a volt origósok tényfeltáró oldalának, a Direkt36.hu-nak az elindulásához szükséges 20 ezer euró.
A Direkt36 nonprofit vállalkozás, alapítványi támogatásokból indul el. Sáling Gergő mellett a Lázár János utazásairól cikkező Pethő András volt origós újságíró, illetve Weyer Balázs, az Origo korábbi főszerkesztője is alapító.
Lezárult az a belső vizsgálat a Magyar Telekomnál, az Origo Zrt. tulajdonosánál, amelyet Pethő András, az Origo újságírója mellett a cég felsővezetése kezdeményezett Sáling Gergő főszerkesztő nyár eleji távozása után - közölte az anyacég a Népszabadság szerint.
Távozott az Origo Zrt. vezérigazgatója, Vaszily Miklós és a Magyar Telekom két másik vezetője is. Úgy tudjuk, mindhárman közös megegyezéssel váltak meg a cégtől. A szerkesztőségi bejelentéskor Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom vezére kitérő választ adott arra a kérdésre, miszerint van-e köze a változásnak az Origóval kapcsolatos belső vizsgálathoz.
Csütörtökön folytatódott a Fővárosi Törvényszéken az a per, melyet az Origo indított a Miniszterelnökség ellen Lázár János külföldi utazásai miatt. Most az angliai, 920 ezer forintos út került volna terítékre, ám a tárgyalást elhalasztották, mert nem érkezett meg a bíróságra az igazolás, miszerint minősített adatnak számít az, hogy az államtitkár kivel és miről tárgyalt Londonban. A Miniszterelnökség – korábbi közleményének megfelelően – megfellebbezte a másik két, olasz és svájci útról szóló májusi részítéletet, így az eljárásnak ez a része is folytatódik a Fővárosi Ítélőtáblán.
Csütörtökön folytatódik az a per, melyet az Origo indított a Miniszterelnökség ellen Lázár János külföldi utazásai miatt. Most az angliai, 920 ezer forintos út kerülhet terítékre.
A Cink szerint ősszel indul több, az Origóval Sáling Gergő távozása után szakító újságíróval, Tóth Sára főszerkesztésével Richard Field amerikai üzletember politikával foglalkozó lapja. A név még nem tisztázott, riportok, elemzések lesznek benne, reklámok nem.
Tehetségtelen emberek pár nap alatt gyakorlatilag teljesen értelmetlenül lemészárolták tizennyolc év munkáját – így foglalta össze röviden az Origo körül kialakult botrányt György Péter, aki maga is részt vett a lap alapításában, és 18 év után ő is otthagyta a lapot. Szerinte az Origo egészen idáig "érintetlen volt", Sáling Gergő főszerkesztő távozásá pedig politikai döntés lehetett.
Sáling Gergő, az Origo főszerkesztőjének elbocsátásáról, valamint a reklámadó bevezetéséről sugárzott riportot a 3sat német nyelvű kulturális televízió Zapp című mádiamagazinja.
"A Lázár-ügy" címmel jelent meg cikk a magyar politikai helyzetről a brit The Economist nyomtatott verziójában. A cikk azt a kérdést teszi fel, hogy a szólásszabadság tényleg veszélyben van-e Magyarországon.