A volt NATO-főtitkár visszatért a norvég kormányba és kész beleállni Trump vámháborújába
Jens Stoltenberg visszatérése sokat dobhat a norvég kormánypárt választási esélyein és az ország Trumppal folytatott politikájára is nagy hatással lehet.
Jens Stoltenberg visszatérése sokat dobhat a norvég kormánypárt választási esélyein és az ország Trumppal folytatott politikájára is nagy hatással lehet.
Novák Katalin és Jens Stoltenberg közös sajtótájékoztatója, talán várhatóan, nem tartogatott politikai fordulatot. A magyar köztársasági elnök továbbra is támogatja Svédország NATO-csatlakozását, de állítja, nincs semmilyen ráhatása a parlament független döntésére.
Nagyon valószínűnek tűnik, hogy nem az orosz hadsereg által kilőtt rakéta vagy rakéták öltek meg két embert az ukrán-lengyel határ lengyel oldalán, hanem az Ukrajnát megsorozó támadó rakétákra és drónokra kilőtt ukrán légvédelmi rakéták csapódhattak be Przewodów közelében. Bár az új fejlemények hatására a nyugati politikusok hangneme változik, az alapállás nem: a végső felelősség az Ukrajna ellen háborút indított Moszkvát terheli. Már csak azért is, mert egyes források szerint egy ukrán és egy eltalált orosz rakéta roncsai zuhantak le lengyel területen.
Ukrajna úgy számol, már 70 ezer orosz katona halt meg a háborúban, Zelenszkij elnök szerint Oroszország 4500 rakétát lőtt ki eddig a háború alatt, Sojgu orosz védelmi miniszter pedig sikeresnek ítélte a "részleges mozgósítást", mondván: 82 ezer újonc tartózkodik a "konfliktusövezetben", további 218 ezer pedig még kiképzés alatt áll.