Óriásit ugrott tavaly a világ száz legnagyobb fegyvergyártó cégének bevétele
A növekedés minden bizonnyal idén is folytatódott, elsősorban az ukrajnai és a gázai háború miatt.
A növekedés minden bizonnyal idén is folytatódott, elsősorban az ukrajnai és a gázai háború miatt.
Egyre több robbanófejet helyeznek működőképes állapotba világszerte, és a tendencia vélhetően tovább gyorsul a Stockholmi Nemzetközi Békekutató Intézet szerint.
Magyarország a német hadiipar egyik legnagyobb vásárlójává vált, miközben az összes régiós ország gyors haderőfejlesztésbe kezdett. A magyar katonai ráfordítások először érték el a NATO két százalékos célját, de meredek emelkedésük ellenére is elmaradnak a régiós, sőt a globális átlagtól is. Ez utóbbiak egy év alatt közel hét százalékkal 2,4 ezer milliárd dollárra nőttek, a valaha volt legmagasabb szintre.
A stockholmi Békekutató intézet – SIPRI – azzal magyarázza ezt a furcsa ellentmondást, hogy a fegyvergyárak nem tudtak eleget tenni a megnövekedett keresletnek, mert a hosszú békés időszakban nem fejlesztették a termelési kapacitásokat.
Hetedik éve folyamatosan nő a fegyverkereskedelem a világban – állapította meg a SIPRI (Stockholm International Peace Research) most közzétett jelentése. Ebben még nem szerepel az idei év, pedig Putyin agresszióját követően drámai mértékben megnövekedtek a fegyverkezési kiadások a világon.
Több mint 10 milliárd dollárt költ az USA nukleáris arzenáljának korszerűsítésére, a kínaiak és az oroszok a nyomában. A Stockholmi Békekutató intézet szerint a leszerelés a múlt , a nukleáris verseny újrakezdődött.
A fegyverkezés is része lett a koronavírus utáni helyreállításnak?
Ennyit arról, hogy a világ 2019-ben már készült a válságra.