Ajándék színházjegyeket kaptak a fideszes képviselők Karsai Dániel darabjára a Momentumtól
Van, aki már tudja, hogy nem lesz itthon azon a júliusi vasárnapon, úgyhogy nem is vette át a belépőt.
Van, aki már tudja, hogy nem lesz itthon azon a júliusi vasárnapon, úgyhogy nem is vette át a belépőt.
Az ombudsman kérdezett a testülettől.
A kormány által benyújtott törvényjavaslat szövegét és indoklását ismételte Répássy Róbert igazságügyi államtitkár a hvg.hu által megírt „lex Budaházy" parlamenti vitájában. A Momentum politikusának konkrét kérdésére már nem válaszolt, és nem tért ki arra sem, miért éppen most látták szükségét a régóta fennálló joghézag rendezésének, ráadásul éppen úgy, ahogy azt Budaházy előre „megjósolta”.
Megígérte a kormány, hogy hét év után végrehajtja a strasbourgi emberi jogi bíróság ítéletét, ami a titkos megfigyelések szabályozását érinti. A változtatás azzal járna, hogy az ilyen megfigyelések engedélyeztetését elvehetik az igazságügyi minisztertől.
Az elnöki tisztség a felfüggesztéssel nem szűnik meg.
A jelek szerint meggondolta magát Répássy Róbert, hiszen elfoglalta a korrupciógyanú miatt lemondott Völner Pál államtitkár helyét, miközben néhány hete még keserűen beszélt 2015-ös távozásáról a kormányból, és állította: nem tér vissza a politikusi pályára.
A döntést Varga Judit jelentette be közösségi oldalán.
Rúzsa Magdinak is fizettek 1,7 milliót egy fellépésért.
Orbán jobbkeze igazgatósági tag lett a Szerencsejáték Zrt.-nél, a vezetőségben felbukkant Répássy Róbert volt államtitkár, exképviselő is. A HVG e heti céghírei.
Az Átlátszó közérdekű adatigényléssel kérte ki a Miniszterelnökségtől a volt Malév-székház értékbecslését és adásvételi szerződését. Az állam elővásárlási jogával élve 3 milliárd forintot fizetett az épületért.
A parlamentből kieső képviselőt nem hagyták magára.
Három fideszes képviselő – Gulyás Gergely, Hende Csaba és Répássy Róbert – nyújtotta be az erről szóló törvényjavaslatot.