Egy rézkilincsért is élet-halál harcot vívott a közömbösséggel – Ráday Mihály emlékére
Az 1988-as Városvédőbeszédekkel, illetve folytatásával, a 2001-es Új városvédőbeszédekkel emlékezhetünk a napokban elhunyt legendás városvédőre.
Az 1988-as Városvédőbeszédekkel, illetve folytatásával, a 2001-es Új városvédőbeszédekkel emlékezhetünk a napokban elhunyt legendás városvédőre.
A legendás művészettörténész, műsorvezető Budapest díszpolgára is volt.
Évtizedek óta az épített örökségünk védelmében tevékenykedik, Gy. Németh Erzsébet főpolgármester-helyettes írt hozzá közvetlen hangú laudációt Facebookon.
Már az Unokáink sem fogják látnit sem látni – Ráday Mihály harminc évet megért televíziós műsora 2010 után éppúgy eltűnt, mint számos értékes építészeti emlék. Az alábbi interjú 2020 júliusában készült, a most, 2021. július 17-én elhunyt városvédőre emlékezve közöljük újra.
Beer Miklós és Mészáros Márta is az idei kitüntetettek között van.
Bár a kormány szavakban kiáll a magyar építészeti örökség védelme mellett, a valóságban épp ahhoz asszisztál, hogy ne kelljen a szakértők szavát meghallgatni az ügyben, derül ki Ráday Mihály műemlék- és városvédő szavaiból. Most a Lánchíd kiszélesítése van soron, amit még Gerő Ernő sem lépett meg. De Ráday elmondja véleményét a többi budapesti gigaprojektről is, és azt is elárulja, melyik három betű fog nemsokára a város felett magasodni.
Régi budapesti városképek, illetve képzőművészeti alkotások takarhatják el a használaton kívüli belvárosi üzletek kirakatait; az érintett ingatlanok közös logót is kapnak, amelyen feltüntetik a bérbeadó elérhetőségeit.
Bár munkáját a Magyar Televízió elismeréssel díjazta, megszűnik Ráday Mihály szerkesztő városvédő műsora, az Unokáink sem fogják látni. Ráday Mihály hétfőn az MTI-nek azt mondta: a televízió úgy adott neki oklevelet, hogy ez egyben a nyugdíjazását és a műsorának megszűnését jelenti.