Félmilliárdnál is több közpénzből népszerűsítették a magyar kormányt külföldön a Danube Institute-on keresztül
A szervezet három év alatt 540 millió forintot költött vendégkutatók munkájának finanszírozására és konferenciaszervezésre.
A szervezet három év alatt 540 millió forintot költött vendégkutatók munkájának finanszírozására és konferenciaszervezésre.
A magyar miniszterelnök mintaként szolgál az amerikai jobboldalon, írja a lap cikkét jegyző Ana Luiza Albuquerque, a Folha de Sao Paulo nevű brazil lap szerkesztője, aki megszólaltja Rod Dreher újságírót is. Szerinte Orbán az amerikai konzervatív körökben olyan, mint "valami rocksztár".
Az amerikai jobboldali média Magyarországot Brüsszel és a nyugati világ alternatívaként állítja be, ahova már a pápa is elismeréssel látogat.
Egyre kuszább az amerikai újságíró sztorija.
Az ugyanerről a találkozóról szóló másik beszámoló már diplomáciai vihart kavart, és annak egy fontos mondatot utólag el is tüntették. Az MCC-konferencián előadó Roland Tichy szerint a miniszterelnök Ukrajnáról beszélve “halálzónát” említett, és élesen kritizálta az Egyesült Államokat. De legalább ilyen erősen fogalmazott az EU-ról is.
Már csak olyan verziója érhető el az Orbán Viktorral készült háttérbeszélgetésről készült cikknek az American Conservative oldalon, amelyben a miniszterelnök nem mondja azt, hogy nem akar az EU tagja lenni.
A budapesti keresztény újságíróknak tartott konferencia után találkozott Orbán Viktorral Rod Dreher, és erről cikket írt The American Conservative című lapba. Dreher Trump-ellenes, és a katolikus egyház pedofil botrányai mögött a meleg papok hálózatát látja.