Erős földrengés rázta meg a Fülöp-szigetek középső részét
A Richter-skála szerint 7,6-os erősségű rezgés komoly károkat okozhat a régióban.
A Richter-skála szerint 7,6-os erősségű rezgés komoly károkat okozhat a régióban.
Komoly földtani kockázattal is járhat az, hogy Magyarország próbál függetlenedni az importált energiától, és helyben termeli ki a nyersanyagokat. Okozhat-e hosszú távon ez a törekvés erős földrengéseket, és egyáltalán, mennyire van kitéve az ország a természeti katasztrófának? Szakemberek segítségével vettük végig, hogy pontosan mi áll a hazai földrengésekről szóló hírek hátterében, hogyan értelmezzük a magnitúdó és a rengésfészek mélységére vonatkozó értékeket és arra is kerestük a választ, hogy miért érezzük azt, hogy hirtelen megsokszorozódott a földmozgások száma.
Az elmúlt napokban többször is különböző erősségű földrengések voltak Magyarországon. Vélhetően ennek apropóján került ki az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Facebook-oldalára egy beszédes táblázat, amelyből kiderül, hogy a Richter-skála szerinti különböző értékek mit is jelentenek a gyakorlatban.
Békés megye több pontján is érezhető volt az 5-ös erősségű földmozgás.
Földrengés volt Bosznia-Hercegovinában vasárnap, magyar idő szerint 0 óra 10 perckor, a 4,2-es erősségű földmozgás Magyarországon is érezhető volt.
A Gorj megyei földmozgást a majd 180 kilométerre fekvő Kolozsváron is érezni lehetett.
Ez a legsúlyosabb természeti katasztrófa Törökországban az 1939-es erzincani földrengés óta.
Túl nagy károkat nem okozott Magyarországon a horvátországi földrengés.
Petrinjából károkról számoltak be, a rengés erőssége 5,2-es volt. Pécsen is lehetett érezni a földrengést.