Fénysebességgel lőtte ki a célpontot az új brit lézerfegyver
Az amerikai Raytheon fejlesztett lézerfegyvert a brit légvédelem számára, amivel egyet lőni kevesebbe kerül, mint egy csésze tea.
Az amerikai Raytheon fejlesztett lézerfegyvert a brit légvédelem számára, amivel egyet lőni kevesebbe kerül, mint egy csésze tea.
Az amerikai Raytheon Technologies hiperszonikus rakétáját egy repülőgépről indították útnak.
A Guardian névre keresztelt lézerrendszer már többször is bizonyította hatékonyságát: tavaly rakétákat és pilóta nélküli légi járműveket robbantott szét a földről. A fegyvert négy, guruló harci eszközre fogják rászerelni.
Az illetékesek szerint négy évtizede nem volt ilyen arányú fejlesztés a magyar légvédelemben.
Az amerikai hadsereggel közösen a Lockheed Martin és a Raytheon is azon dolgozik, hogy hiperszonikus rakétát készítsenek. A jelek szerint jól halad a fejlesztés.
A Raytheon és a United Technologies vasárnap közleményben jelentette be egyesülését, és ezzel az Egyesült Államok legnagyobb és a világ egyik legnagyobb hadiipari vállalata jött létre.
Tavaly ősszel adták át Nyírtelken a világ egyik legmodernebb karbantartó üzemét, ahol az ismert amerikai Maverick rakéták kalibrálása, szervizelése zajlik. A világszínvonalú üzem egy, a Honvédelmi Minisztérium tulajdonában álló vállalat telephelyén működik, ahol többek között a svájci CERN-kutatóintézet hatalmas részecskegyorsítójának, a nagy hadronütköztetőnek egyes alkatrészei is készültek.