Az erdélyi magyarok védelmére kelő cigányok vezetőjéről nevezik el a Nyugati pályaudvar melletti területet
Karácsony Gergely főpolgármester szerint Puczi Béla igazi hős volt.
Karácsony Gergely főpolgármester szerint Puczi Béla igazi hős volt.
A polgármester maga kezdeményezi, hogy elnevezéssel emlékezzünk meg az 1990-es marosváráhelyi magyarellenes pogromok egyik hőséről.
"Azért kellett nekünk emléktáblát állítani neki, mert a többség nem akarta." Puczi Béla emléktábláját másodjára végre sikerült felállítani a Nyugati pályaudvaron. A szervezők bejelentették, ez egy folyamat első állomása.
Most már hajlik a megegyezésre a MÁV, a magyarmentő roma hős emléktáblájának elhelyezése érdekében lemond a saját, merev szabályairól is, állítja a cég vezérigazgatója.
Ha nincs más mód, akkor engedély nélkül is kiteszik a romák a Puczi Béla-emléktáblát a budapesti Nyugati pályaudvar falára, mondja el Setét Jenő aktivista. A MÁV nem tárgyal, a szervezőknek pedig nem tetszik, hogy Puczi emlékét is gettóba zárná a kormány.
Puczi Béla emléktáblájára már összegyűlt a pénz, de a Nyugatinál nem lehetett kitenni, most Balog keresne neki új helyet.
Emléktáblát akar a roma közösség állítani annak az erdélyi Puczi Bélának, akinek vezetésével 1990-ben a cigányok csapata véget vetett a marosvásárhelyi pogromnak. A férfi végül Budapesten halt meg hajléktalansorban - a bevándorlási hivatalban azt mondták neki, van a fajtájából elég, minek akar idejönni. De 1956-ban is sok roma küzdött a szabadságért, akiknek gyakran a leszármazottai sem tudják, mit is tettek felmenőik.