Átalakította a brit kormányt az új miniszterelnök
Rishi Sunak, aki Boris Johnson pénzügyminisztere, és Liz Truss közvetlen ellenfele volt a pártelnökválasztáson, egyelőre nem kapott tárcát.
Rishi Sunak, aki Boris Johnson pénzügyminisztere, és Liz Truss közvetlen ellenfele volt a pártelnökválasztáson, egyelőre nem kapott tárcát.
A belügyi, a közlekedési és a gazdasági felzárkóztatásért felelős tárca vezetője szerint is távoznia kellene a brit miniszterelnöknek. Utóbbit Johnson menesztette.
A WikiLeaks alapítója fellebbez a döntés ellen.
Jóváhagyta a bíróság Julian Assange kiadatását az Egyesült Államokba, ezzel azonban nincs vége az ügynek.
Az Egyesült Királyságban keresik a módját annak, hogy a menedékkérő felnőttek ne tudják fiatalkorúnak vagy gyereknek álcázni magukat.
A La Manche csatorna legnagyobb humanitárius katasztrófája, hogy a legalább 27 halálos áldozatot követelő szerdai hajóbaleset után is tömegesen viszik az embercsempészek a menedékkérőket Dover felé. London és Párizs egymásra mutogat, ám a Brexit után a briteknek kisebb lehetőségük van bárkit is visszaküldeni, a segélykérők száma pedig húszéves csúcson van.
Nagy-Britanniában arról terjednek hírek, hogy nőket tűszúrással kábítanak el szórakozóhelyeken. A sztorik egyelőre gyenge lábakon állnak, de a brit belügyminiszter rendőri eljárást indított. Itthon ilyesmi miatt nem aggódnak a szakemberek, de a biztonságos bulizásnak ettől még fontos szabályai vannak.
A délnyugat-angliai városban egy ámokfutó nyitott tüzet, három nő és három férfi halt bele a lövésekbe, többeket kórházban ápolnak.
Bár olykor egyedüli üdvözítő megoldásnak tűnhet a váltságdíj megfizetése a zsarolóvírusos támadásnak áldozatul esett szervezetek számára, ez a lehető legrosszabb ötlet – legalábbis a brit belügyminiszter szerint.
Ennek értelmében nagyon valószínűnek ítélik a terrortámadást, de a belügyminiszter szerint csupán óvintézkedésről van szó.
Több mint 3 millió uniós állampolgár akar az Egyesült Királyságban maradni, vagyis lényegében mindenki, aki most kint tartózkodik.